verze pro tisk

Chystáte se stavět dům? Využijte služeb architekta

27. červen 2013

Při pořizování nového rodinného domu máte několik možností. Buď investujete do již hotového domu, nebo si necháte postavit typový dům. V těchto případech není třeba řešit nic složitého, ovšem u svého nového bydlení nemůžete moc ovlivnit jeho vzhled, parametry či například jeho situování na parcele. Pakliže si chcete nechat vytvořit dům přesně dle svých představ, je nejlepším řešením spojit se architektonickým ateliérem.

Chystáte se stavět dům? Využijte služeb architektaChystáte se stavět dům? Využijte služeb architekta

Co obsahuje architektonická studie domu

Pomoci vám může třeba architektonická kancelář Praha, ateliér Master Design s.r.o. Tento ateliér má bohaté zkušenosti při realizaci acrhitektonických studií rodinných domů na klíč. Každá studie, kterou konkrétní zvolený architekt vytváří, obsahuje koncepci stavby, odhadní cenu, situování domu na parcele, na níž má stát.

Dále studie obsahuje také půdorysy jednotlivých místností a pater domu, výkresy řetů a skici, díky nimž získáte lepší přehled o tom, jak váš nový rodinný dům bude vypadat.

typ3.jpg

Dům přesně dle vašich představ a požadavků

Rodinné domy na klíč, které jsou realizovány ve spolupráci s architekty, mají kouzlo v tom, že jako majitelé můžete sami ovlivnit jejich finální podobu.

Lze si klást nároky typu, že chcete mít pasivní dům, kde budou minimální energetické nároky. Je však možné hovořit například i do situování domu tak, aby okna v určitých místnostech směřovaly na slunečnou stranu apod.

Díky tomu si opravdu zajistíte, že váš nový dům bude mít vše, co od něj očekáváte. A díky spolupráci se zkušeným architektonickým ateliérem bude vše navrženo tak, jak chcete.

typ4.jpg

Zapomeňte na typový domek, který bude vypadat jako desítky dalších v jeho okolí

Moderní rodinné domy jsou stále častěji realizovány právě na klíč, a to ve spolupráci s architekty. Je to poměrně logické, neboť lidé už nechtějí investovat do klasických satelitních domků, které od sebe navzájem téměř nelze rozeznat.

Chtějí si vytvořit originální bydlení, byť musejí počítat s tím, že je to možná bude stát trochu více peněz nežli nákup typového rodinného domu.

typ5.jpg

Komerční sdělení Placla.cz

 

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chystáte se na reknstrukci? Využijte bytového architekta!

Chystáte se na reknstrukci? Využijte bytového architekta!

Interiéry domu by měly být v ideálním případě co nejvíce sladěné tak, aby jednotlivé místnosti vytvářely ucelený dojem a nábytek, podlaha a stěny se zároveň nevyrušovaly. Sladěný interiérový design však není tak jednoduchou záležitostí, jak by se možná někomu mohlo zdát. Pokud přijde zkušený bytový …

Moderní dům by měl být především úsporný. V jakém standardu stavět?

Moderní dům by měl být především úsporný. V jakém standardu stavět?

V životě většiny lidí najde chvíle, kdy je správný čas na stavbu vlastního domu. Pokud se chystáte stavět, jistě vás zajímá, jakým směrem se ubírají současné trendy. Je více než zřejmé, že se nesou v duchu minimalizace nákladů a zvyšování životního komfortu. Staví se především v nízkoenergetickém a …


YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

Nová developerská společnost na českém trhu YIT Stavo dokazuje, že své plány dostat se mezi pětici nejsilnějších tuzemských developerů rezidenčních projektů myslí vážně. Zahajuje již třetí projekt během posledního roku – bytový dům KOTI Troja. Ten vyroste ve stejnojmenné městské části a nabídne celk…

TZ: Cena za architektonickou realizaci pro dům Procházkova 3 od architekta Pleskota

TZ: Cena za architektonickou realizaci pro dům Procházkova 3 od architekta Pleskota

V soutěži Stavba roku 2013 získal projekt bytového domu od společnosti Crescon v Procházkově ulici č. 3 v pražském Podolí cenu mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture Week Praha za nejlepší architektonickou realizaci. Nevšední městská vila citlivě zasazená do stávající zástavby…
Odkazy