verze pro tisk

Čtyři tipy na značkové interiérové dveře

12. červenec 2016

Náš domov by měl být oázou klidu a pohody. Tu si jen málokdo umí představit bez zřetelně odděleného privátního prostoru od prostoru veřejného. Této separace snadno docílíme pomocí interiérových dveří. Interiérové dveře nám poskytují ideální podmínky pro odpočinek i pro práci. S jejich pomocí vstupujeme do našeho soukromého světa, otevíráme či uzavíráme prostor a esteticky dotváříme náš dům či byt. Volbou těch správných interiérových dveří můžeme pozvednout celkový vzhled našeho domova.

Čtyři tipy na značkové interiérové dveřeČtyři tipy na značkové interiérové dveře

Nabídka na našem trhu je více než široká. Volte pečlivě, vezměte v potaz všechny klady i zápory a neopomeňte ani nejmenší maličkosti. Interiérové dveře musí plnit všechny požadované funkce a navíc přispívat k celkové eleganci vašeho bytu.

Povrchová úprava interiérových dveří

Pro vzhled interiéru je podstatná povrchová úprava dveří. Doporučujeme vybírat mezi třemi druhy – fólie, laminát nebo dýha. Dveře se liší i výplní. Ta může být z papírové voštiny, z děrované dřevotřísky nebo z plné dřevotřísky. Rám musí být pevný, vhodná je odolná překližka. Kvalitní rám bývá opláštěný HDF deskou, která jej zpevňuje. Možná jste se také setkali s tzv. bezrámovými křídly. To jsou dveře, které nemají rám.

Na co se při výběru interiérových dveří soustředit?

Významný je při výběru dveří způsob a směr otevírání. Vhodný způsob otevírání je určen především prostorovým řešením vašeho interiéru. Dveře mohou být otočné, kyvné, posuvné, skládací nebo posuvně-kyvné. U směru otevírání je volba snazší – mohou být pravé nebo levé. Pokud si vyberete prosklené interiérové dveře, docílíte prosvětlení místnosti. Do koupelny si můžete pořídit dveře s voděodolnou povrchovou úpravou. Vhodná je fólie nebo laminát. Další kritéria pro výběr jsou například zvuková a tepelná izolace, bezpečnost, těsnost vůči kouři a odolnost vůči požáru.

Výrobci interiérových dveří

Vybrali jsme pro vás čtyři značky interiérových dveří, které vám můžeme vřele doporučit. Seznamte se s jejich výhodami v následujících řádcích.

Interiérové dveře Porta

PORTA DOORS je největším evropským prodejcem dveří. Na trhu působí již od roku 1992. Mezi hlavní hodnoty firmy patří kvalita jejich výrobků, které se vyrábí z materiálů a surovin ohleduplných k přírodě. Díky rozsáhlému sortimentu najde vhodné dveře každý zákazník. Ať už sháníte levné a zároveň kvalitní dveře, nebo jste rozhodnuti pro luxusní variantu s moderním designem, PORTA DOORS je ta pravá volba. Hlavní výhody dveří, které jsou vyráběny ve fabrikách pomocí nejmodernějších technologií, jsou precizní zpracování a moderní konstrukce.

Designéři PORTA DOORS se zaměřili na všechny, kdo chtějí při zařizování svých domů, bytů nebo kanceláří projevit svůj vlastní vkus. Při výrobě interiérových dveří PORTA DOORS používá vysoce kvalitní vrstvené dřevo a prvky z překližky a dřevotřísky. Jedinečné spojení elegantního designu a nekompromisního zaměření na jakost finálního produktu dokonale uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Vybírat můžete ze dvou základních variant povrchových úprav – dýhy nebo laminátu. Pokud jste obdivovateli přírodních materiálů, budou pro vás zajímavé kvalitní dýhy z dubu, javoru nebo ořechu. PORTA DOORS je nabízí v několika kouzelných odstínech. Pro milovníky neobvyklého jsou v sortimentu zařazeny dýhy z exotických dřevin s neopakovatelnou strukturou.

Díky laminátu dveře získají znamenitou odolnost, barevnou stálost a možnost snadné údržby. Laminátové povrchy totiž můžete bez obav omývat i desinfekčními čisticími prostředky. Volit můžete ze široké palety barevných nátěrů, případně z aplikovaných fólií, které věrně imitují dřevo. Laminátového povrchu se nemusíte obávat, jedná se o velmi praktické řešení.

Interiérové dveře Verte

Jste vyznavači nejnovějších trendů v oblasti bydlení? Pokud ano, je tu pro vás značka VERTE DOORS. Aktuální kolekce interiérových dveří VERTE DOORS odpovídá nejčerstvějším módním stylům na trhu bydlení. Díky nové technologii obvodového pokrytí materiálu přinášejí dveře vyšší estetický efekt a jejich hrany jsou podstatně odolnější vůči mechanickému poškození.

Jednotlivé modelové řady VERTE DOORS jsou designově různorodé a potěší každého zákazníka. Vybírat můžete mezi dveřmi s různým stupněm prosklení a rozmanitým rozložením výplní a skel. Křídla jednotlivých typů můžete přizpůsobit vašemu interiéru, ať už se jedná o koupelnu, šatnu, pokoj nebo kuchyň.

Bezrámová křídla, která v posledních letech získávají na popularitě, se nabízejí s ideálně spasovanými zárubněmi s rovnou hranou a šířkou krycí lišty ve velikosti 8 cm. Oblíbené jsou také dvoukřídlé dveře v kombinaci s posuvným systémem, které jsou architekty doporučovány především pro prostory, kde by standardní otočné dveře překážely. VERTE DOORS se kromě nadčasového designu pyšní i kvalitou nejvyšší úrovně.

Interiérové dveře Invado

Více než 20letá zkušenost výrobce dveří INVADO je jejich nejlepším doporučením. Interiérové dveře INVADO jsou díky speciální technologii povrchové úpravy a zaobleným hranám vhodné pro každou domácnost. INVADO jsou cenově dostupnou variantou, která se svým designem vyrovná dražším dveřím, přičemž svým provedením zapadnou i do běžného domu či bytu. Výplní dveří bývá voština, tedy tvrdý karton skládaný formou pláství.

Estetický vzhled dveří, společně s jejich bezpečností a dlouholetou trvanlivostí spočívá v užité výrobní technologii spojování povrchové úpravy mimo okraj půldrážky. Díky ochraně dveří proti odření a odlepení dekoru si interiérové dveře udržují krásný vzhled po dlouhou dobu. Navíc se pomocí zaoblených hran zvyšuje jejich bezpečnost.

Pokud jsou pro váš dům či byt vhodnější posuvné dveře, potěšíme vás informací, že posuvnou verzi dveří INVADO zakoupíte za stejnou cenu jako otočnou. To platí pro variantu podél zdi i pouzdrovou.

Interiérové dveře Vasco

Pokud sháníte dveře potažené laminátem nebo fólií jedním tahem, tedy bez lepených spojů, jsou tu pro vás interiérové dveře VASCO. Díky nejmodernějším německým technologiím nenajdete spoje ani na dveřích, ani na obložkových zárubních. Jejich kostra je tvořena pevným rámem se zaoblenými hranami, vyrobeným z masivu v kombinaci s MDF. V prosklených variantách najdete zásadně pouze tvrzené sklo ESG, které může být čiré broušené nebo mléčné. Dveře jsou osazené třemi kusy stříbrných pantů a zámkem dle vašeho výběru – možnosti jsou klíč, WC nebo FAB.

Volit můžete z několika variant – jednokřídlé či dvoukřídlé otočné, případně jednokřídlé nebo dvoukřídlé posuvné. Pro posuvné dveře jsou vhodná stavební pouzdra Eclisse nebo JAP. Pokud chcete dveře připevnit podél zdi, je možnost přiobjednání posuvného systému. Ten obsahuje kompletní montážní soupravu, tedy garnýž, kolejnici a dorazový hranol. Posuvné dveře VASCO DOORS se pak jednoduše zavěsí před stavební otvor.

Interiérové dveře Plancher

Sháníte nové interiérové dveře? Obraťte se s důvěrou na profesionály! Společnost Plancher s.r.o. je specialistou v oblasti prodeje dveří, prodeje pokládky podlahových krytin a zakázkové výroby nábytku. „Rádi Vám nabídneme řešení podle Vašich představ. Svým klientům poskytujeme takový servis, abychom jejich životní prostor narušili jen minimálně.“ Cílem společnosti Plancher je naprostá spokojenost jejich zákazníků.

"Interiérové dveře dodáváme výhradně od ověřených výrobců, v naší nabídce tak naleznete interiérové dveře Porta Doors, Vasco Doors, Verte Doors a Invado." Plancher je specialistou nejen na interiérové, ale i na exteriérové dveře.

„Pokud Vás zaujala možnost objednat si od nás některý z produktů, navštivte naši vzorkovnu a prohlédněte si obsáhlou škálu našich podlah a dveří. Naši vzorkovnu naleznete na Praze 9 v ulici Lovosická 439/42.“ Pokud je pro Vás Praha daleko, nebo upřednostňujete výběr z pohodlí domova, jsou tu pro vás internetové stránky www.plancher.cz, kde najdete všechny interiérové dveře i podlahy, které patří do sortimentu společnosti Plancher.

Veškeré vzorky nabízí společnost Plancher také v mobilní formě. Díky tomu si každý zákazník může prohlédnout požadované materiály bez nutnosti navštěvovat vzorkové prodejny.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stavební pouzdra pro interiérové dveře

Stavební pouzdra pro interiérové dveře

Je obvyklé, že v bytě máme jednotlivé místnosti odděleny dveřmi. Tradiční otočné dveře jsou však do některých prostor nevhodné. Zabírají totiž příliš místa během otevírání. V malé místnosti, kde už tak máme málo prostoru pro nábytek, musíme při přítomnosti otočných dveří počítat s volným prostorem v…

Tipy, jak ušetřit za teplo

Tipy, jak ušetřit za teplo

Letošní zima si s námi zahrává. Zatímco jeden den jsou teploty nad nulou, druhý den padají i 15 stupňů pod bod mrazu. Takže doma to může vypadat tak, že v pondělí topíte naplno, a v úterý všechny radiátory či kotle vypínáte. A dopředu se děsíte toho, jak bude vypadat vyúčtování za teplo. Poradíme vá…


TZ: Zajímavé tipy na změnu interiéru

TZ: Zajímavé tipy na změnu interiéru

Se začátkem každého nového roku přichází množství předsevzetí. Jedním z nich by letos určitě mělo být i zlepšení kvality bydlení. Tipy a rady, jak na změnu interiéru přináší hlavní architekt studia Kamarumah, Ing. arch. Petr Reksoprodjo.

V moderním domě nesmí chybět kvalitní a stylové dveře

V moderním domě nesmí chybět kvalitní a stylové dveře

Dveře jsou standardní součástí snad všech bytových, ale i nebytových prostorů. V dnešní době není při jejich výběru zapotřebí naprosto žádných limit. Nejdůležitějším kritériem by měla být vždy kvalita, která jde ruku k ruce s životností. Neméně podstatnou roli hraje zcela jistě i stylové provedení.…
Odkazy