verze pro tisk

Dveřní kliky: Jak se starat o dveřní kování?

13. listopad 2013

O vchodové i interiérové dveře se v domácnosti musíte čas od času starat. Kromě pravidelného olejování pantů a čištění dveří od nečistot je přitom zapotřebí pečovat také o dveřní kování, která jsou jejich důležitou součástí. Zejména u vstupních dveří hraje kováno mimořádně důležitou roli. Zanedbání péče by mohlo znamenat, že se jednoho dne nedostanete domů a budete muset přivolat zámečníka.

Zdroj: kovani-kliky.cZdroj: kovani-kliky.c

Čištění kování

Kování a kliky ke dveřím je nutné pravidelně čistit, aby se v nich neusazovaly nečistoty, které by zhoršily jejich ovládání. K čištění není zapotřebí žádných speciálních mycích prostředků, vystačíte si s obyčejnou čistou vodou a kusem hadříku.

Leštění

Dveřní kliky a kování hrají do určité míry také estetickou funkci. Jistě nechcete, aby vypadaly nějak omšele. Proto je dobré čas od času provést také jejich naleštění. K tomu použijte klasické lešticí přípravky, které jsou běžně k dostání v obchodech.

Promazání vnitřku kliky

Pakliže vám jde klika stuha ovládat, bude nejlepší ji celou rozebrat a důkladně naolejovat. Promazání pomůže k tomu, že pak kliku půjde opět ovládat zcela bez problémů.

Kdy je čas na nákup nové kliky ke dveřím?

Ve chvíli, kdy ani namazání kliky nepomáhá, je možná na čase si pořídit zcela nové kování a kliku. Zakoupit ji dnes není žádným problémem. Provedete to třeba v internetových obchodech společnosti Mand CZ – na portálech kovani-design.cz a kovani-kliky.cz.

Tyto obchody nabízí dveřní kování a kliky ke dveřím od známých tuzemských i zahraničních výrobců ( např. Tupai a Mariani). Tato kování, pokud se správně namontují, vám vydrží bez nutnosti náročné péče i několik desítek let. Samozřejmě bude po čase vhodné opět provádět všechny úkony, které jsou uvedené v tomto článku – tedy čištění, leštění i olejování.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hörmann dodal v roce 2012 dveřní a vratové systémy do významných objektů

TZ. Společnost Hörmann, přední výrobce a dodavatel vratových a dveřních systémů, realizovala v roce 2012 několik významných zakázek. Jde například o dodávku produktů pro Ústav molekulární a translační medicíny v Olomouci a pro logistickou halu firmy Gebrüder Weiss v Jenči. Zakázky v celkové hodnotě …

Koupelnové vybavení: Profesionální kování a systémy pro sklo

Koupelnové vybavení: Profesionální kování a systémy pro sklo

Při kompletní rekonstrukci koupelny vás čeká nákup a instalace mnoha prvků. Pakliže počítáte s tím, že se ve vaší nové koupelně objeví skleněné a kovové prvky, pořídíte je u slovenského výrobce, společnosti KRAUS Glas Beschlaege, s. r. o.


Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Péče o zahradu na podzim: Jak se starat o stromy a trávník?

Bojíte se, že se letošní podzim a zima projeví na kráse vašich stromků, které máte vysazené na zahradě? Není se čeho obávat, stačí jen vědět pár základních věcí, jak se o stromy a potažmo i trávník na zahradě starat.

Ocelové dveře Hörmann jsou k dostání v síti hobbymarketů

Společnost Hörmann, významný výrobce dveřních a vratových systémů, v České republice úspěšně rozvíjí prodej ocelových dveří pro nejrůznější užití. Jde například o produkty ve víceúčelovém provedení či ve speciální protipožární bezpečnostní úpravě. Navíc společnost nabízí domovní dveře, které dispon…
Odkazy