verze pro tisk

Garážové dveře: automatické nebo ruční?

25. červenec 2012

Vybíráme-li garážové dveře, které budou chránit vstup do naší garáže a zabrání tak vstupu cizích osob, které by mohly odcizit vozidlo, motocykl či další cenné předměty v místnosti, je potřeba si rozmyslet, jaký způsob jejich ovládání zvolíme. Firmy, které vyrábějí garážové dveře, je totiž nabízejí s možností ručního i automatického ovládání.

Garážové dveře: automatické nebo ruční?Garážové dveře: automatické nebo ruční?

Automatické dveře dnes dominují

Ruční ovládání je pro garážové dveře dnes už spíše doplňkem. Zatímco dříve se většina garážových dveří otevírala pouze ručně, moderní garážové dveře mají v drtivé většině automatické ovládání. Je v nich zabudován elektrický pohon, který na příkaz majitele garáže ( provedený stisknutím ovládání) dveře prakticky ihned otevře.

Proč využívat automatické ovládání dveří

Hlavním důvodem, proč využít automatické ovládání garážových dveří, je samozřejmě komfort. Pakliže přijíždíte z ulice, nemusíte kvůli otevírání garáže ani vystupovat z auta, což by bylo nepříjemné třeba ve chvíli, kdy nebude v ulici fungovat veřejné osvětlení. Zároveň se tak vyhnete například i dešťovým kapkám, nezašpiníte si oblečení a obuv. Vjezd do garáže je zkrátka mnohem pohodlnější a bezpečnější.

I v případě, že máte garážové dveře ovládány automaticky, lze je nouzově jsou otevřít i ručně. Výrobci tuto možnost zanechávají pro případ, že by se ovládání poškodilo, případně by byl přerušen přívod elektrického proudu do pohonu dveří.

Pozor na výběr garážových dveří

Při volbě garážových dveří bychom si měli kromě způsobu ovládání zvolit také přímo typ dveří. U garáží, které jsou v těsném sousedství s komunikací, totiž nejsou vhodné například výklopné garážové dveře. Stačí totiž, aby na ulici stála například nějaká pracovní plošina, nebo tudy projížděl automobil a můžete způsobit poškození dveří i cizího majetku.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Proč si pořídit automatické pásové pily

Proč si pořídit automatické pásové pily

Jak pro domácí kutily, kteří si rádi na zahradě a na domě dělají vše sami, tak zejména pro profesionály, kteří pracují každý den v práci s kovem a dalšími tvrdými materiály - pro ty všechny jsou určeny pásové pily.

Garážové systémy na míru a za příznivou cenu

Garážové systémy na míru a za příznivou cenu

Pokud je součástí vašeho pozemku či přímo rodinného domu garáž, rozhodně investujte do kvalitního zabezpečení. Základem jsou přitom kvalitní garážová vrata. Přímo na míru je vyrábí už i několik tuzemských společností.


Bezpečnostní dveře NEXT

Bezpečnostní dveře NEXT

Bezpečnostní dveře jsou jen jedním z prvků, který může ochránit Váš majetek. Patří však mezi nejdůležitější. Bez kvalitních vchodových dveří se může lehce stát, že přijdete domů a při pohledu na vykradený byt Vám zbudou oči pro pláč. Neváhejte a co nejdříve si pořiďte kvalitní bezpečnostní dveře.

Bezpečné vchodové dveře do domu

Bezpečné vchodové dveře do domu

Aby majitelé rodinných domů zabránili přístupu cizích osob dovnitř objektu, potřebují mít ve vchodu bytelné a bezpečné vchodové dveře. Ty by měly nejen chránit interiér domu, ale také by měly dostatečně zapadnout do celkové koncepce domu, respektive jeho vzhledu.
Odkazy