verze pro tisk

I kovový nábytek má své kouzlo

17. březen 2011

Moderní dům využívá nejen tradičních materiálů pro interiéry, tedy zejména dřevo, ale také se v něm hojně mohou vyskytovat různé kovové prvky.

I kovový nábytek má své kouzloI kovový nábytek má své kouzlo

Kovový nábytek sice v mnoha lidech evokuje pocit chladu a jakési odtažitosti, nicméně pokud zvolíme správný nábytek, který bude jen z kovu nebo kombinací kovu a jiných materiálů, můžeme dosáhnout pravého opaku. I kovový nábytek může domov příjemně zútulnit.

Kovový nábytek do domu

Mezi nejčastěji používaný kovový nábytek v domácnosti lze určitě brát v úvahu židle, stolky či dokonce skříně. Vždy záleží na tom, aby tento kovový nábytek dobře ladil s ostatním vybavením interiéru.

Další místa, kde nalezne uplatnění kovový nábytek

Kovový nábytek však není použitelný jen v domácnostech, ba právě naopak. Velké uplatnění nalezne v dílnách, kancelářích a mnoha dalších objektech. Vzpomeňme například jen kovové šatní skříňky, které jsou velmi praktické. Do kanceláří se pak výborně hodí třeba kartotéky. Pokud kartotéky mají kovovou konstrukci, pak jsou velmi odolné a mají dlouhou životnost. I při jejich častém využití tak nebude potřeba rok co rok pořizovat nové.

Variant kovového nábytku je samozřejmě mnoho a jejich uplatnění je široké. Kromě již zmíněných lokalit, kde se dají využít ( tedy přímo v našem sídle, v kanceláři apod.), se s nimi můžeme setkat například ve veřejných budovách, ve zdravotnických zařízeních, ve školách či na sportovištích.

Důležitá je kvalita kovu

Při výběru kovového nábytku si vždy dávejme pozor na kvalitu materiálu. Pokud bude tento nábytek v denní zátěži, pak by měl být dostatečně odolný a robustní.

Při pohledu na kvalitní kovový nábytek se nemusíme znovu dočkat onoho nepříjemného pocitu, že takovýto nábytek není útulný a vhodný pro domov. Důkazem, že i kov může skvěle zapadnout do domu, je to, že tento materiál dnes využívají i nejrenomovanější bytoví designéři.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

V čem spočívá kouzlo vestavěných skříní

V čem spočívá kouzlo vestavěných skříní

Přestože se vestavěné skříně vyskytují jako druh nábytku již mnoho let, teprve v posledním období zaznamenaly velký rozmach. Je to dáno tím, že vestavěné skříně jsou nejen velmi praktické, ale dokáží být i velmi moderním prvkem, díky čemuž se tak skvěle hodí do bytu či domu, hlavně pak do novostaveb…

Vybíráme dětský nábytek

Vybíráme dětský nábytek

Pokud máme dostatečně prostorný rodinný dům, pak se jistě najde i pokoj, který můžeme zařídit jen pro naše dítě. Dětské pokoje by měly být tvořeny tak, aby hrály oblíbenými barvami našich ratolestí. Podstatnou složkou je pak dětský nábytek.


TZ: Vhodný zahradní nábytek pro venkovní posezení

TZ: Vhodný zahradní nábytek pro venkovní posezení

Za hezkého počasí trávíme venku spoustu času. V útulných zahrádkách restaurací a kaváren, nebo na vlastní terase, balkoně či zahradě, kde se dá skvěle odreagovat od každodenního stresu a odpočinout si. Není nic příjemnějšího než po rušném dni usednout do pohodlné židle a jen si vychutnávat sladké ni…

Nábytek z masivu: Vkusný skandinávský styl

Nábytek z masivu: Vkusný skandinávský styl

Nábytek z masivního dřeva je odborníky obecně považován za jeden z nejkvalitnějších druhů nábytku, který lze pořídit do domácností, ale i třeba do kancelářských prostor. Jeho výjimečnost tkví v tom, že je vyroben z jednoho kusu dřeva, nejedná se o žádné slepeniny typu dřevotřísek apod. Díky tomu je …
Odkazy