verze pro tisk

Jak na levnější plyn a elektřinu

31. prosinec 2012

Energie se stále zdražují, chcete se tomu vyhnout a udržet si alespoň stejnou cenu, jakou máte nyní? Využijte srovnání cen plynu a elektřiny. Velmi pohodlně se dozvíte, jak na tom jste a kolik byste mohli změnou dodavatele ušetřit. Částka se může vyšplhat až do řádů tisíců.

Jak na levnější plyn a elektřinuJak na levnější plyn a elektřinu

Změna dodavatele není složitý proces. Asi nejnáročnějším úkonem by bylo právě porovnání cen energií. Díky online kalkulačce je to však hračka. Stačí zadat požadované údaje a zobrazí se vám nejvýhodnější nabídky pro vás. Navíc vás kontaktuje náš specialista, který vám ochotně poskytne veškeré informace ohledně změny dodavatelů a dokonce vám ji můžeme i zprostředkovat.

Připojte se k mnoha spokojeným klientům, kteří již dodavatele změnili a radují se z úspor v rodinném rozpočtu. Za elektřinu se dá ušetřit 1 000 Kč a na plynu to jsou až 2 000 korun. Jak vidíte, úspora je nemalá. Využijte online kalkulačku a zjistěte, jak jste na tom s cenou energií vy.

U dodavatele si hlavně pohlídejte jeho serióznost. Některé společnosti nabízejí různé doplňkové služby, které mohou být naprosto zbytečné, ale také si za ně zbytečně připlatíte. Pozor si dejte i na váš tarif. Právě ten ovlivňuje i cenu.

Co je dobré vědět?

Změna dodavatele musí vždy probíhat zdarma, dejte si pozor na toho, kdo se ji snaží zpoplatnit. Porušuje tím zákon. Přestoupit k jinému dodavateli můžete vždy po šesti měsících odběru energie od stávající společnosti. Často se však můžeme setkat s dlouhými výpovědními lhůtami a v tom případě, je nutné je dodržet. Vyhnete se tak zbytečnému placení sankcí. Výhodou pro vás, je při uzavření nové smlouvy podepsat plnou moc. V tom případě společnost může změnu dodavatele vyřídit za vás a vy si tak můžete užít levnější elektřinu a plyn bez zbytečných starostí.

Plyn: spotřeba 6 MWh

  1. Plynule.cz: 9 255 Kč
  2. E.ON Energie: 9 269 Kč
  3. Elimon: 9 302 Kč

Elektřina: spotřeba 2 500 kWh

  1. Amper Market: 12 108 Kč
  2. 3-E Europe Easy Energy: 12 353 Kč
  3. ČEZ prodej: 12 727 Kč

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Ceny energií stabilně rostou. Ovšem i přesto lze najít způsob, jak se výraznému zdražování vyhnout. Využijte liberalizaci trhu s plynem a změňte dodavatele. Je to jednoduché a ušetří to nemalé částky.

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Změna dodavatele plynu nebo elektřiny je jedním ze způsobů, jak docílit toho, abychom za energie platili co nejméně peněz.


Mladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostem

Mladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostem

Výčet společností, které se zabývají dodávkami elektrické energie nebo zemního plynu do domácností, by byl velmi dlouhý. V tomto článku se zaměřím především na tři dodavatele - X Energie s.r.o. , Bohemia Energy a Bicorn.

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Nejeden z nás se již mnohokrát setkal ve svém životě s momentem, kdy se mu jeho účet za elektřinu zdál nepřiměřený. Děje se tak čím dál častěji, a hodně lidí přemýšlí nad jediným – nebylo by lepší poohlédnout se po alternativním dodavateli? Takovéto úvahy mají samozřejmě svá pro a proti, zkusíme si …
Odkazy