verze pro tisk

Jak na výběr koupelnové skříňky?

26. březen 2017

Součástí prostoru koupelny jsou odkládací místa, v nichž lze uschovat náhradní čisté ručníky, kosmetiku, hygienické a čistící prostředky, případně i další věci. Ideální je si do místnosti pořídit alespoň 1 – 2 koupelnové skříňky.

Zdroj: dona-shop.czZdroj: dona-shop.cz

Proč právě koupelnové skříňky? Pomohou vám lépe utřídit předměty, které jsou v koupelně zapotřebí, ale v daný okamžik je zrovna nepoužíváte, nebo je zkrátka nechcete mít jen volně položené někde u umyvadla či na stolku.

Velikost

Výběr koupelnové skříňky by se měl řídit několika základními pravidly. V první řadě jde o tvary a velikost. V tomto směru záleží především na prostoru.

Máte-li doma k dispozici rozlehlou koupelnu, nebojte se ji zaplnit většími skříňkami. Čím více jich zde máte, tím snadněji se vám do nich jednotlivé potřeby skládají.

Zásadní je, aby měly dostatečný vnitřní úložný prostor, ideálně členěný na přihrádky a poličky. Skříně do koupelny je vhodné volit spíše uzavíratelné, aby se do poliček neprášilo.

Materiály

Pro koupelnové vybavení vždy platí, že musí být odolné vůči vlhkosti. Pokud jde o skříně, jsou vhodné lehké plastové a laminátové. Ani dřevěné varianty nemusejí být špatnou volbou, je však důležité, aby měly potřebnou povrchovou úpravu, které neuškodí vlhko a voda.

Materiál musí být zároveň snadno udržovatelný. V tomto směru opět vyhrává plast s laminátem, snadno se dají očistit a setřít od prachu pomocí obyčejného navlhčeného hadříku.

Umístění

Existuje celá řada variant. Na výběr tak máte například závěsné skříňky. Hodí se do koupelny, která je menší. Ušetříte díky nim místo na zemi, které zůstane průchozí. Další možností jsou koupelnové skříně volně stojící, jež naopak doporučuji vybrat do větších místností.

Místo šetří i skříňky pod umyvadlo, což je stejně prostor, který jinak zůstává zcela nevyužitý. Při výběru nábytku je pak ale důležité vzít v potaz tvar umyvadla a výšku, v níž se nachází. Ideální je nechat si vyrobit skříňku na míru.

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Marek

pátek, 27. prosinec 2019
10:01

Podnětný článek, ale laminát a dřevo bych v tomto případě určitě vynechal- sice nějakou tu chvíli taky vydrží, ale přeci jen jsou to nasákavé materiály, takže ve vlhkém prostředí, jako je třeba koupelna mnohem rychleji stárnou a nedá se počítat s příliš dlouhou životností. Lepší alternativou jsou určitě skříňky plastové- třeba něco v tomto duchuhttps://a-zbozi.cz/1510-plastove-skrinky Taková plastová skříňka pak vydrží v koupelně prakticky navždy- resp. do chvíle, než se ji rozhodnete vyměnit v důsledku rekonstrukce koupelny.


posted by: Marek [Odpovědět]

Marek

pátek, 27. prosinec 2019
10:02

https://a-zbozi.cz/1510-plastove-skrinky


posted by: Marek [Odpovědět]

Čtěte také...

Koupelnové vybavení: Profesionální kování a systémy pro sklo

Koupelnové vybavení: Profesionální kování a systémy pro sklo

Při kompletní rekonstrukci koupelny vás čeká nákup a instalace mnoha prvků. Pakliže počítáte s tím, že se ve vaší nové koupelně objeví skleněné a kovové prvky, pořídíte je u slovenského výrobce, společnosti KRAUS Glas Beschlaege, s. r. o.

Výběr podlahy do místností

Výběr podlahy do místností

Výběr podlahy do bytu je třeba si pořádně promyslet. V úvahu přitom musíme brát vhodné typy podlah pro jednotlivé místnosti. Zejména prostory, jako jsou koupelna či kuchyně budou potřebovat rozhodně jiný povrch a druh podlahy, nežli například obývací pokoj, nebo jsou na ně kladeny zcela jiné nároky…


Jak na výběr sedací soupravy?

Jak na výběr sedací soupravy?

Při zařizování interiéru domácnosti zabere nejvíce času obývací pokoj. Jeho dominantou by v každém bytě a rodinném domě měla být pěkná sedací souprava. V dnešním článku se dozvíte, na co si dát pozor při jejím výběru.

Léto se blíží: Je nejvyšší čas na výběr klimatizace do bytu

Léto se blíží: Je nejvyšší čas na výběr klimatizace do bytu

Určitě máte ještě v živé paměti loňská úmorná vedra během celého léta. Ti z vás, kteří bydlí v panelových bytech, museli doslova trpět. Ke zpříjemnění klima nepomohly ani naplno spuštěné větráky. I letos se dá očekávat, že budou teploty velmi vysoké. Je tedy nejvyšší čas se na ně připravit. Vedru a …
Odkazy