verze pro tisk

Jak se vyhnout štípání na dobrou noc?

29. říjen 2012

Dobrou noc, ať tě blechy štípou celou noc. Šlo by o chytré přání, kdyby ho s maniakálním smíchem pronášeli úhlavní protivníci. Těžko ale odhadovat, proč k blahodárnému spánku doporučují kousance naši nejbližší. S moderními materiály naštěstí můžeme hrozbu bez větších obtíží eliminovat.

Jak se vyhnout štípání na dobrou noc?Jak se vyhnout štípání na dobrou noc?

Obecně se dá říci, že blechy, vši a roztoči příliš neholdují umělým materiálům. V nových matracích by se tedy neměli zabydlovat. Většina současných podkladů obsahuje alespoň jednu nebo více ochranných technologií, které dlouhodobě zabraňují výskytu mikroorganismů.

Mezi nejprodávanější kupříkladu patří matrace z tzv. líné paměťové pěny. Díky speciálnímu složení jsou odolné vůči roztočům a poskytují jedinečný komfort, jelikož se přesně přizpůsobí tvaru a váze těla. Vytvoří po dobu spánku ideální oporu páteře, díky čemuž se doporučují zejména osobám s bolestmi zad, kyčlí nebo krku.

Málo náchylné k plísním a bakteriím jsou také matrace latexové. Velmi oblíbené lehací plochy se vytváří nejčastěji ze směsi syntetického a přírodního latexu. Kvalita a cena produktu se posléze určuje právě dle obsahu přírodní látky ve směsi. S větším množstvím rostou i ostatní hodnoty.

U matrací s pružinovým nebo taštičkovým jádrem nalezneme standardní relaxační a ortopedické vlastnosti. Výborně dýchají, díky čemuž se dají použít i na neprodyšné pevné desky. Přesto se doporučují spíše zákazníkům bez speciálních požadavků. Nehodí se kupříkladu pro polohovací a motorové rošty, jelikož se s nimi dá jen omezeně manipulovat. Komplikace mohou nastat také u více spáčů. Když je mezi partnery větší váhový rozdíl, pohyb těžšího může být cítit na druhé straně.

Druhů existuje spousta, proto pokud sháníte ideální lůžko pro alergika, neváhejte se na nás obrátit. Již několik let se věnujeme produktům pro zdravý spánek, díky čemuž vám můžeme odborně poradit s výběrem.

Čtěte také: 5 tipů pro dobrý spánek

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu v Praze je jakousi alternativou pro studenty, kteří hledají levné bydlení při studiích. Byty Praha jsou v některých lokalitách na docela slušné cenové úrovni, takže za pronájem student neplatí o nic více, než kdyby bydlel v pronájmu například v Plzni či Českých Budějovicích.

Hydraulické štípačky dříví

Hydraulické štípačky dříví

Při sekání dřeva do zásoby na zimní sezonu se už nemusíme trápit s obyčejnou sekyrkou. Síly a také čas při této práci ušetříme v případě, že si pořídíme štípačku dříví. Moderní hydraulické štípačky dříví se dnes prodávají za pár tisíc korun, což je investice, která rozhodně nezruinuje váš rozpočet a…


Nákup fasádní barvy

Nákup fasádní barvy

Pakliže opravujete fasádu, je potřeba si vybírat kvalitní fasádní barvy. Ty by měly plnit nejen čistě estetickou funkci, ale zároveň by měly být dostatečně odolné tak, abychom fasádu nemuseli omítnou za pár let znovu.

Cena elektřiny pro rok 2013 a srovnání nabídek jednotlivých distributorů

Cena elektřiny pro rok 2013 a srovnání nabídek jednotlivých distributorů

Většina dodavatelů elektřiny v minulých dnech a týdnech avizovala zdražení ceny elektřiny 2013. Pro majitele rodinných domů to znamená, že pakliže zůstanou u stávajícího dodavatele, zaplatí za rok až o několik tisíc korun navíc oproti letošnímu roku. Vyhnout se tomu mohou v případě, že si na základě…
Odkazy