verze pro tisk

Jak si vybrat povlečení?

10. prosinec 2014

Stalo se vám, že jste si koupili ložní povlečení, které po několika vypráních ztratilo svůj původní vzhled a bylo takřka na vyhození. Pak jste zřejmě udělali zásadní chybu v tom, že jste zvolili špatný materiál, případně jste při praní použili špatný program. Nezbývá nic jiného, než si koupit nové. Tentokrát si ale předtím přečtěte následující řádky. Poradíme vám, jaké materiály jsou pro ložní povlečení vhodné.

Zdroj: dante.czZdroj: dante.cz

Pozor si dejte hlavně na materiály

Právě materiál hraje u povlečení do postele tu nejdůležitější roli. Nemusíte se až tak zabývat tím, že dát přednost levnému povlečení, nebo za každou cenu kupovat drahé, luxusní zboží. I to totiž nemusí být tak kvalitní, jak někteří prodejci uvádějí. V každém případě platí jedna zásada – ložní povlečení kupujte vždy ve specializovaných obchodech. Určitě se vyhněte nákupu někde na tržnici. Tam nikdy nemáte jistotu, že budou produkty kvalitní.

Pokud se podíváme na materiály, pak zjistíme, že za nejkvalitnější je stále považována bavlna. Dnes už se ale nevyrábí pouze klasické povlečení z hladké bavlny. Ze 100% bavlny se vyrábí také také takzvané krepové povlečení (někdy bývá kombinováno i s jinými materiály, na to pozor), flanelové a v neposlední řadě i luxusní varianty v podobě saténu.

Když už bavlna, tak jedině 100%. Údaj o tom, jaké je složení produktu, by vám měl solidní prodejce vždy sdělit, musí být označen také u samotného výrobku.

Musíte vědět, jak s povlečením zacházet

Nejen materiály u povlečení hrají roli v tom, jak dlouhou vám zakoupené zboží vydrží. Je třeba se také o něj náležitě starat. Důležité je hlavně mít přehled o tom, jakým způsobem se pere. Klasická bavlna se například pere v pračce, ovšem spíše na nižší teplotu a s mírnějšími otáčkami. Přímo na povlečení najdete i ikonku, zda je možné jej po vyprání žehlit či nikoliv. U některých druhů povlečení to vůbec není zapotřebí. To platí kupříkladu pro flanel či krep. Povlečení z hladké bavlny je naopak vhodné po vyprání lehce přežehlit, jinak bude zmuchlané, což nebude vytvářet zrovna pěkný efekt.

Kvalitní a přitom levné povlečení nabízí obchod Dante, specialista na tento druh produktů. Nákup provedete zde.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ložní povlečení: Materiály, z nichž se vyrábí povlečení do postele

Ložní povlečení: Materiály, z nichž se vyrábí povlečení do postele

Z hlediska hygieny je poměrně důležité v domácnosti používat ložní povlečení, tedy povlečení na postele. Nejde jen o hygienu, kdy díky povlečení nedochází k přílišnému znečištění potahů postele, ale také o vaše pohodlí, neboť kvalitní ložní prádlo zpříjemní pobyt v posteli a dopřejete si díky němu i…

Moderní povlečení a kolekce pro rok 2014

Moderní povlečení a kolekce pro rok 2014

Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti moderního povlečení a lůžkovin pro následující rok? Pokud vám ložní povlečení již dosluhuje, nechte se inspirovat fotografiemi, které nastiňují, jaké novinky jsou v tomto směru připraveny pro rok 2014.


Luxusní povlečení značky Stella Ateliers

Luxusní povlečení značky Stella Ateliers

Kvalitní spánek je základem dobrého dne, a proto je při výběru povlečení dbát na jeho kvalitu a pohodlnost, jen tak totiž dosáhnete ideálního spánku. Dobrou volbou může být například luxusní povlečení od značky Stella Ateliers, na jehož výrobu jsou používány ty nejkvalitnější materiály. K dispozici …

Dětské povlečení se zvířátky a dalšími atraktivními motivy

Dětské povlečení se zvířátky a dalšími atraktivními motivy

Aby se vaše děti cítily dostatečně komfortně i během spánku a obecně pobytu v posteli, je vhodné jim postýlku obohatit o pěkné a moderní dětské povlečení, které nebude vypadat příliš fádně. Ideální volbou je povlečení pro děti, které na sobě má natisknuté motivy s jejich oblíbenými postavičkami z kn…
Odkazy