verze pro tisk

Jak zjistit správné rozměry interiérových dveří?

10. březen 2017

Potřebujete si domů pořídit nové interiérové dveře a nevíte, jakou velikost zvolit? Abyste se při nákupu nespletli a zbytečně neutráceli za dveře špatných rozměrů, je dobré se řídit následujícími radami.

Zdroj: grimax.czZdroj: grimax.cz

Je pravděpodobné, že dveře budete kupovat po internetu. V tuzemsku se prodávají v celé řadě eshopů. Prodejce u nich kromě vzhledu a materiálu zpravidla uvádí také základní parametry. Ty však pro vás mohou být lehce matoucí. V první řadě je tedy nutné mít jasno v tom, co vlastně znamenají.

Orientujte se podle čísel, která uvádí prodejce

U každého typu dveří najdete 2 čísla. Jako příklad lze uvést interiérové dveře, které jsou označené číslicemi 80/197. První číslice uvádí šířku. Je tedy potřeba zjistit takzvaný užší rozměr, jinak také zvaný rozměr ve falci. Jde o hodnotu šířky v užší straně dveří. Pokud pomocí klasického metru naměříte šířku 82 cm, jsou právě interiérové dveře s hodnotou 80 vhodné. Znamená to, že průchod dveřmi je 80 cm široký. Druhý údaj pak uvádí výšku tohoto průchodu.

 

Interiérové dveře
Interiérové dveře
Zdroj: Grimax.cz

 

 

Zkontrolujte stav zárubní

Jde tedy o celkem jednoduchý postup. Pozor si však dávejte i na to, zda je průchod, do něhož budete interiérové dveře usazovat, stejně široký a vysoký ve všech místech. Pakliže tomu tak není, bude nejspíše zapotřebí provést rekonstrukci zárubní. Bývá to častým problémem u starších zárubní, ale také například v novostavbách, kde byly práce na dveřních prostorech zanedbány řemeslníky.

Pozor na správnou orientaci dveří

V neposlední řadě si při výběru interiérových dveří všímejte, jakou mají orientaci. Poměrně často se totiž stává, že si zákazníci pořídí dveře, které pak vzhledem ke špatně zvolené straně nejde nasadit do pantů. Platí pravidlo, že vybíráte orientaci dveří dle toho, na jaké straně jsou panty v okamžiku, kdy se v místnosti postavíte tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám.

Interiérové dveře všech obvyklých rozměrů v mnoha barevných a designových provedeních pořídíte snadno v internetovém obchodě společnosti Grimax, a to na webu grimax.cz.

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Přednosti interiérových dveří Vasco Doors

Přednosti interiérových dveří Vasco Doors

Při výběru nových interiérových dveří nejspíše narazíte na značku Vasco Doors. Její produkty, které nabízí kupříkladu internetový obchod grimax.cz, patří ke špičce v této oblasti. A důvodů, proč zvolit právě tyto interiérové dveře, se najde hned několik.

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Od ledna příštího roku budou ceny elektrické energie a plynu zase o pár procent dražší. Avizovala to již většina společností, které se distribucí energií do domácností zabývá. To znamená další nemalé výdaje pro rodiny. Možná je tak na čase si zjistit, zda nebude lepší přejít k jinému dodavateli.


Stavební pouzdro: Systém pro jednoduché ovládání dveří

Stavební pouzdro: Systém pro jednoduché ovládání dveří

Klasické otočné dveře jsou v mnoha interiérech domácností značně nepraktické. Alternativou, která vyřeší prostorové problémy a působí i poměrně elegantně, jsou posuvné dveře. Na ty je vhodné použít stavební pouzdro.

TZ: Při nákupu vrat a dveří Hörmann ušetříte do konce roku až 30%

TZ: Při nákupu vrat a dveří Hörmann ušetříte do konce roku až 30%

Společnost Hörmann, významný dodavatel garážových a průmyslových vrat, pohonů, dveří a zárubní, v letošním roce opět nabízí akční slevy na široký sortiment výrobků. Za výhodné ceny jsou ke koupi garážová vrata, vchodové dveře i bránové pohony. Výjimečná cenová nabídka trvá až do konce roku 2014, při…
Odkazy