verze pro tisk

Jídelní stoly: 3 rady pro správný výběr

29. listopad 2013

Jídelní stůl je důležitou součástí každé pořádné domácnosti. Jeho absence znamená, že se musíte neustále stravovat na méně vhodných místech, jídlo zbytečně přenášíte a máte menší pohodlí. Jedním z důsledků je pak větší nepořádek. Jak ale vybrat kvalitní jídelní stůl tak, aby vám maximálně vyhovoval? Přinášíme pár rad, které vám při výběru zcela jistě pomohou.

Jídelní stoly: 3 rady pro správný výběrJídelní stoly: 3 rady pro správný výběr

1. Velikost stolu podle počtu osob

Jídelní stoly lze pořídit v mnoha velikostech. Vždy přitom záleží, kolik stálých členů se v dané domácnosti pohybuje. Podle toho lze zvolit stůl pro čtyři, šest, osm či více osob. Platí přitom, že je dobré myslet i na případné hosty. Ideální jídelní stůl by tak měl pojmout minimálně o dva lidi více. Pokud ve vaší domácnosti žijí 4 osoby, pak volte stůl pro šest osob atp.

2. Místo pro strávníky

Mnohé jídelní stoly jsou sice určeny pro přesný počet osob, nicméně v praxi pak zjistíte, že pokud si koupíte stůl pro šest lidí a ti k němu usednou, mají málo místa. Dotýkají se lokty, sotva se jim na stůl vejdou talíře, skleničky či hrnky. Proto doporučuji zvolit takový stůl, který bude každému strávníkovi nabízet prostor minimálně 60x30 centimetrů. Takovéto rozměry se již dají považovat za dostačující. Je pak logické, že podle těchto rozměrů snadno dojdete také k celkovému rozměru jídelní plochy stolu.

3. Tvar stolu

Klasikou jsou čtvercové nebo obdélníkové jídelní stoly. Kromě toho v obchodech pořídíte také kulaté či oválné varianty. V jejich případě je výhodou to, že všichni strávníci jsou od sebe stejně daleko, přispívá to mimo jiné k lepší konverzaci, ale také umístění mís s jídlem atd. Nevýhodou je naopak to, že se kulatý stůl nedá umístit do rohu místnosti, hodí se tak spíše do větších jídelen. Na závěr je dobré říci, že čím větší stůl zvolíte, tím lépe uděláte. Na jídelní stůl si pak můžete odložit i různé drobnosti, aniž by vám překážely během stravování.

Například jde o mobilní telefony. Mimochodem, levné mobilní telefony Nokia, které jsou dlouhodobě nejoblíbenější na trhu, zakoupíte zde. Přes moderní mobilní telefon Nokia, který má příjem wi-fi, můžete v pohodě provádět i tipování přes internet. O tom, jak tipování přes internet vlastně funguje, se dozvíte na webu tipovaniezapasov.sk.

-lod-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montáž klimatizace je otázkou několika hodin, takže probl…

Rady pro výběr kuchyňských nožů

Rady pro výběr kuchyňských nožů

Žádná kuchyně v domácnosti se neobjede bez určitých spotřebičů, nástrojů a pomůcek, jinak by nemohla plnit svoji funkci a byla by v domě spíše jen na okrasu. Každá hospodyňka či každý muž, který má rád vaření, se například neobejde bez kvalitní sady kuchyňských nožů.


Automatická garážová vrata: Vybíráme správný typ

Automatická garážová vrata: Vybíráme správný typ

Součástí prakticky každého rodinného domu je i garáž. K tomu, aby náš vůz byl dobře chráněn před případným útokem vandalů či před krádeží, je potřeba si pořídit kvalitní garážová vrata. Dnes se až na malé výjimky vyrábějí automatická garážová vrata, která lze ovládat pomocí klasických tlačítek, pod…

Tlakový hrnec: Rady pro správné používání

Tlakový hrnec: Rady pro správné používání

Zkušené hospodyňky využívají při přípravě pokrmů v kuchyni tlakový hrnec, který známe také pod názvem Papinův hrnec neboli papiňák. Vaření v tlakovém hrnci je vhodné ve chvíli, kdy chceme docílit, aby například maso bylo rychleji měkké a podušené. Jde o zařízení, které využívá vyššího tlaku.
Odkazy