verze pro tisk

Kalová čerpadla pro čerpání odpadní vody a nečistot

26. srpen 2013

Pokud doma máte čerpadlo na čerpání vody ze studny, určitě ho nepoužívejte pro situace, kdy se vám na pozemek přiřítí velká voda a zapotí vám sklep a zahradu. Pro tyto případy jsou totiž klasická čerpadla na pitnou vodu k ničemu, došlo by totiž k jejich rychlému zanesení a rozbití. Je nutné použít speciální kalová čerpadla.

Foto: georgia.czFoto: georgia.cz

Specifické vlastnosti kalového čerpadla

Kalová čerpadla se od těch klasických rozlišují hlavně v tom, že mají konstrukci a sání uzpůsobené tomu, že při čerpání vody zařízením procházejí i různé větší nečistoty. Jsou vždy vybaveny spodním sáním. Díky němu lze přes kalové čerpadlo odsávat větší množství vody, a to i s nečistotami.

Kalové čerpadlo na první pohled rozeznáte i podle jeho vzhledu. Oproti běžnému čerpadlu na pitnou vodu má totiž výrazně větší konstrukci. To je dáno právě tím, že spolu s kapalinou čerpá i různé nečistoty, fekálie apod.

Plovákový spínač u kalového čerpadla rozpozná výšku hladiny

Pokud si budete pořizovat kalové čerpadlo, je dobré si zjistit, zda je jeho součástí také automatický spínač.  Někdy se mu říká plovákový spínač. Zařízení samo rozpozná, jaká je výška hladiny čerpané vody. Podle toho se pak automaticky spouští a vypíná.

Kalová čerpadla spadají do kategorie ponorných čerpadel. Jak už z názvu vyplývá, ponorné čerpadlo lze bez potíží umístit přímo do vody. Specifickou skupinou jsou ponorná tlaková čerpadla, která mohou čerpat vodu i z velkých hloubek. Patří sem i takzvaná čerpadla do vrtu. Ta mají obvykle daleko vyšší výkon nežli běžná čerpadla na zahradu.

Kde pořídit čerpadla pro dům i zahradu?

Pokud nevíte, kde pořídit ponorné čerpadlo nebo i jiné varianty, mám pro vád tip. Obchod georgia.cz nabízí bohatou nabídku čerpadel Sigma. Čerpadla českého výrobce Sigma lze pořídit v mnoha variantách.

Komerční sdělení

-obs-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Na co myslet při výběru čerpadla pro čerpání vody ze studny

Dávno jsou doby, kdy člověk musel ručně čerpat a přenášet vodu od studny do domu. V současnosti se již prakticky kdekoliv (v rodinných domech, na chalupách a chatách) používají čerpadla, která usnadňují dopravu vody pomocí nasávání či vytlačování. Před výběrem čerpadla bychom si měli položit několik…

Mokro-suché vysávání zbaví koberce veškerých nečistot

Mokro-suché vysávání zbaví koberce veškerých nečistot

Čištění koberců běžným vysavačem nedokáže vysát nečistoty, které jsou usazeny hlouběji ve vláknech. Stejně tak se nezbavíte ani bakterií a zaschlých skvrn. V případě, že chcete mít koberce dokonale čisté, použijte průmyslový vysavač, který funguje na principu mokro-suchého vysávání.


Tepelná čerpadla od Klima Rapid

Tepelná čerpadla od Klima Rapid

Ke snižování výdajů za energie mohou přispět mnohé moderní produkty, například tepelná čerpadla, pomocí nichž můžeme levně vytápět dům, chatu či chalupu. Slouží také k ohřevu vody v bazénu apod.

Proč investovat do tepelného čerpadla

Proč investovat do tepelného čerpadla

Pro vytápění rodinných domů, chat a chalup či komerčních objektů se stále více využívají tepelná čerpadla. Jejich princip je sice znám už velmi dlouho, nicméně jejich boom v oblasti vytápění se u nás projevuje až v posledních letech, kdy se hojně přistupuje na alternativní způsoby vytápění. Tepelná …
Odkazy