verze pro tisk

Klimatizace - tepelná pohoda do domu

19. září 2011

Abychom v domě a jeho jednotlivých místnostech měli neustále příjemnou teplotu, a to i během letních veder či v zimě, je dobré si pořídit klimatizaci. Klimatizace upravuje nejen teplotu, ale má značný vliv i na vlhkost v domě.

Klimatizace - tepelná pohoda do domuKlimatizace - tepelná pohoda do domu

Zásady používání klimatizace

Pakliže si pořídíme klimatizace do domu, pak bychom je měli také umět správně využívat. Rozdíly v teplotách, které panují venku během teplého počasí a uvnitř objektu, by měly být v ideálním případě jen maximálně kolem 8 stupňů, jinak je náhlý přechod z interiéru ven pro lidský organismus velmi zatěžující. Ne nadarmo se lidé, kteří neumějí správně používat klimatizace do kanceláře či bytu, často potýkají se zdravotními problémy, ponejvíce pak s různými nachlazeními.

Mobilní klimatizace do bytu

Při výběru klimatizace do bytu máme na výběr hned z několika variant. Můžeme zvolit mobilní klimatizace, které mají tu výhodu, že se celkem snadno dají přemístit z jedné místnosti do druhé, nejsou nijak pevně usazeny do stavby budovy. Kvalitní mobilní klimatizace navíc bývají opatřeny zásobníkem kondenzátu s ochrannou funkcí proti přeplnění.

Split klimatizace

Majitelé domů si pak často zvolí také tzv. split klimatizace, jinak řečeno dělené klimatizace, kdy je jedna klimatizační jednotka umístěna uvnitř, druhá pak zvenčí domu. Alternativou jsou také multi split klimatizace, kdy je na jednu venkovní klimatizační jednotku připojeno hned několik vnitřních klimatizačních jednotek. Zpravidla se tímto způsobem dá zapojit až 5 jednotek. Klimatizace mohou být ve formě nástěnných či kazetových jednotek.

Klimatizace do bytu i kanceláře lze pořídit u společnosti KLIMA RAPID. Tato firma zastupuje značky Midea pro ČR i Slovensko a provádí také kompletní dodávky klimatizací od firem DAIKIN, Panasonic, Sanyo, Toshiba, Mitsubishi, Fujitsu, LG a dalších. Více informací naleznete na webu klimarapid.cz či na zelené lince 800 100 343. Klimatizace můžete také zakoupit on-line na e-shopu obchod.klimarapid.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montáž klimatizace je otázkou několika hodin, takže probl…

Vzduchotechnika a klimatizace do domu

Vzduchotechnika a klimatizace do domu

Klimatizační jednotky jsou dnes součástí většiny moderních staveb, ať už se jedná o rodinné domy či kancelářské budovy. Kvalitní vzduchotechnika, využití klimatizace či rekuperační jednotky zvyšuje kvalitu bydlení.


Tepelná čerpadla vzduch voda - zařízení pro vytápění domu

Tepelná čerpadla vzduch voda - zařízení pro vytápění domu

Náklady na provoz domácností letos rapidně vzrostly a porostou i v příštích letech. Je to způsobeno tím, že se neustále zvedají ceny plynu a elektřiny. Jen za plyn utratíme za letošní rok o více než dvacet procent více, než kolik jsme platili loni. Na vině je mnoho faktorů. Dobrým řešením, jak do bu…

Tepelná čerpadla: Výrazná úspora financí při vytápění domu

Tepelná čerpadla: Výrazná úspora financí při vytápění domu

Úspor při vytápění domu lze dosáhnout několika způsoby a jejich kombinací. V první řadě je potřeba dům, pokud je starší, řádně zrekonstruovat, což znamená mimo jiné vylepšit jeho tepelnou izolaci, vyměnit stará okna za nová a provést i další nezbytné práce. poté může přijít na řadu i změna způsobu v…
Odkazy