verze pro tisk

Kondenzační plynový kotel: Úsporné řešení pro vytápění a ohřev vody

21. květen 2014

Pakliže k vytápění domu a ohřevu užitkové vody používáte plynový kotel a pomalu vám dosluhuje, je na čase se zamyslet nad tím, jaký nový model si pořídíte. Doba pokročila a klasické varianty jsou dnes stále častěji nahrazovány takzvanými kondenzačními kotli. Jaké jsou jejich přednosti a proč byste si právě některý z nich měli pořídit do své domácnosti?

Zdroj: topenivodaplyn.czZdroj: topenivodaplyn.cz

Plynové kotle používá mnoho domácností, a to nejen k ohřívání užitkové vody v koupelně, ale i přímo k vytápění místností, kdy je kotel napojen na otopný systém. V tom případě je ale zapotřebí použít účinnější variantu. Plyn dnes ale není zrovna levnou komoditou, je tak dobré hledat co nejúspornější řešení. A to se nabízí právě v podobě kondenzačního plynového kotle.

Vysoká účinnost – hlavní přednost kondenzačních kotlů

Kondenzační plynové kotle jsou oproti klasickým variantám výhodné v tom, že mají daleko vyšší účinnost. Jejich princip je totiž založen na využívání spalin, které vznikají při prvotním spalování. Kouřové spaliny jsou zkondenzovány a následně druhotně ohřívají vodu. Díky tomu pak kotle dosahují účinnosti až kolem 100%.

Rychlá návratnost prvotní investice

Jsou tak efektivnější a pro vás v konečném důsledku vyjde vytápění a ohřev vody levněji. Nebojte se tak do těchto typů zařízení investovat, ačkoliv je jejich pořizovací cena přeci jen vyšší nežli v případě klasických plynových kotlů.

Výrobce kondenzačních kotlů

Kondenzační plynové kotle již dlouho řadu let vyrábí Junkers. Její produkty, včetně klasických variant, nabízí portál topenivodaplyn.cz. Ten se zabývá prodejem kotlů a jejich příslušenství.

Najdete v něm širokou nabídku zařízení, a to v závěsných i stacionárních variantách, samozřejmě pak i v různých velikostech a cenových relacích.  Pokud bych však měl poradit, doporučuji zvolit právě kondenzační kotle. A to zvláště tehdy, máte-li větší domácnost, kterou chcete pomocí kotle vytápět.

Komerční sdělení

-sad-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Plynové vytápění pomocí kotle je úsporné a efektivní

Jedním ze způsobů, jak vytápět domácnost, je použití plynového kotle. Tato možnost je vhodná zejména ve chvíli, kdy nejste napojeni na centrální vytápění. Existuje několik důvodů, proč vytápět právě pomocí kotle.

Zařízení pro ohřev užitkové vody- solární sprcha

Pro ohřev užitkové vody, kterou lze posléze použít v domácnosti k nejrůznějším potřebám, se dají využít solární sprchy.


Akumulační krby: Úsporné vytápění pro váš dům

Akumulační krby: Úsporné vytápění pro váš dům

Existuje mnoho způsobů vytápění a vybrat ten pravý může být opravdu dřina. Pokud jste někdy stavěli domek, tak víte, co to obnáší. Pokud mají lidé přívod plynu, tak často volí právě plynový kotel. Možné je i elektrické vytápění a samozřejmě použití v dnešní době tolik populárních solárních panelů. Z…

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.
Odkazy