verze pro tisk

LED pásky slouží jako efektní doplňkové osvětlení do domácnosti

15. květen 2015

Už jste si jistě zvykli na to, že se i v běžných domácnostech využívají LED žárovky a zářivky, které nahrazují starší typy. Hlavním důvodem jejich pořízení je nižší spotřeba energií a tím pádem i snížení nákladů na provoz domácností. Zajímavým doplňkem se však mohou stát také takzvané LED pásky, které nabízejí řadu možností využití.

Zdroj: ledline.czZdroj: ledline.cz

Co jsou LED pásky

LED pásky si představte jednoduše jako ohebné, několik desítek centimetrů dlouhé pásky, jejichž základem je plastová, případně laminátová deska. Ve spodku pak vedou měděné spoje, které zajišují napájení osvětlení. Pásky ke spuštění stačí zapojit do elektrické sítě přes napájecí zdroj.

Jak probíhá montáž?

Výhodou LED pásků je jejich velmi jednoduchá instalace. Díky tomu, že mají na spodní straně oboustrannou lepicí pásku, během pár vteřin je připevníte prakticky na jakékoliv místo, které si zvolíte. Některé typy se pak připevňují pomocí úchytů.

Kde se dají využít?

LED pásky se hodí prakticky do jakékoliv místnosti. Zdaleka nejčastější je využití v kuchyních, kde pomáhají zlepšit osvětlení kuchyňských linek. Dokážou poměrně dobře nahradit klasické zářivky.

V kuchyni je dále můžete využít například k osvícení jídelního stolu. Světlo působí příjemně a přirozeně, ne tak ostře jako z klasického osvětlení. V tomto případě je ideální zvolit bílý LED pásek.

LED pásky se hodí i do koupelen, ložnic či na chodby. A to nejen jako pouhé doplňky, ale rovněž i jako náhrada za klasická světla.

V neposlední řadě bych zmínil, že některé druhy LED pásků lze využít i pro exteriéry domácností. Na zahradě přispějí k dokonalé atmosféře během večerních posezení, ozdobí také fasádu domu.

Možnosti nákupu

LED osvětlení všeho druhu, od zmíněných pásků až například po účinnější LED panely, pořídíte za výhodné ceny v internetovém obchodě společnosti LED LINE – www.ledline.cz. Firma působí na tuzemském trhu od roku 2006. V současné době má kromě eshopu také kamennou pobočku v Praze.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stmívatelné LED žárovky: Osvětlení, které dokáže vytvořit příjemnou atmosféru ve vaší domácnosti

Stmívatelné LED žárovky: Osvětlení, které dokáže vytvořit příjemnou atmosféru ve vaší domácnosti

Kvalitní osvětlení je nezbytnou součástí každé domácnosti. Moderní variantu představují stmívatelné LED žárovky. Dokážou v každé situaci navodit perfektní atmosféru.

Jak poznat bezpečné LED vánoční osvětlení?

Jak poznat bezpečné LED vánoční osvětlení?

Pomalu se blíží období, kdy se začnete chystat na Vánoce. Někteří z vás se jistě rozhodnou pořídit si novou výzdobu v podobě vánočního LED osvětlení, které pomůže dotvořit onu slavnostní atmosféru. Jak ale na výběr osvětlení, aby vám dobře posloužilo a bylo bezpečné? Dozvíte se v dnešním článku.


Koš na oheň: Přenosné ohniště jako alternativa ke grilům

Koš na oheň: Přenosné ohniště jako alternativa ke grilům

Nechcete si na zahradní párty kupovat zbytečně drahý a objemný gril? Pak zvolte přenosné ohniště. I na něm můžete vytvořit chutné pokrmy. Navíc se dá použít třeba i na terase.

TZ: Canaba UNO oceněno jako

TZ: Canaba UNO oceněno jako

Rodinný dům UNO, který společnost Canaba představila v loňském roce, má na svém kontě první významné ocenění. V prestižní soutěži TOP Dům 2013 získal od odborné poroty cenu „Mimořádně dostupný dům“. Od uvedení na trh v říjnu 2012 si ho objednalo již několik desítek klientů. Svým úspěchem tak UNO nav…
Odkazy