verze pro tisk

Markýzy vytvoří dokonalý stín

19. srpen 2015

Svítí vám na terasu neustále slunce a znemožňuje vám pohodlný odpočinek? Pokud ano, určitě se vyplatí vsadit na kvalitní zastínění. Dopřát si jej můžete v několika různých podobách. Klasiku představují zejména slunečníky, které jsou nejlevnější. Jejich kvalita bývá ale často pochybná. Navíc nedokážou odolat vlivům počasí. Jako optimální řešení se tak jeví markýzy. Ty lze dnes vybírat v zajímavých variantách provedení a v takové kvalitě, že si budete moci být jisti skutečně slouhou výdrží stínu ve vašem posezení.

zdroj: univers.czzdroj: univers.cz

Klasické výsuvné nebo kazetové markýzy

V první řadě se zaměřte na výběr konkrétního modelu markýzy. K dispozici jsou fakticky dva základní. Ten první představují výsuvné markýzy. Typické jsou tím, že se nacházejí pevně ukotvené přímo na zdi a v případě potřeby se vysunou. Spatřit je můžeme již na první pohled i v nevysunutém stavu. Naopak kazetové markýzy zůstávají skryté přímo v kazetě, takže je možné spatřit jejich podobu až po výsuvu, který je realizován pouze v případě potřeby. Jejich pořizovací cena je vyšší než u prvně jmenovaných výsuvných markýz.

Pohodlné ovládání je místě

Velmi důležité je u jakékoli venkovní markýzy zejména její pohodlné ovládání. Sám zákazník si dnes rozhodne, jaký mechanismus upřednostní. U nejekonomičtějších modelů jsou upřednostňovány logicky markýzy ovládané pouze manuálním způsobem. Obsluhovat je může kdokoli včetně žen, protože k jejich výsuvu není zapotřebí žádné přespřílišné síly.

Hezké markýzy oživí exteriér

Určitě byste měli volit model, který bude dokonale ladit s vaší fasádou a ostatními součástmi exteriéru. Markýzy na terasu Plzeň nabízejí velké množství pestrých vzorů, z nichž si určitě vyberete takový, který budete potřebovat. Markýzovina Recasenc navíc zajistí dokonalý komfort a vysokou výdrž.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rezidenční klimatizace Daikin vytvoří ideální podmínky ve vašem domě v létě i v zimě

Rezidenční klimatizace Daikin vytvoří ideální podmínky ve vašem domě v létě i v zimě

Trápí vás kolísající teploty v interiérech vaší domácnosti, kdy je v nich v létě nepříjemné vedro a v zimě naopak vnitřní teplota příliš klesá? Pak je na místě si pořídit klimatizaci. Skvělé řešení nabízí rezidenční klimatizace Daikin.

Žaluzie a rolety k vašim oknům patří

Žaluzie a rolety k vašim oknům patří

Moderní a efektivním doplňkem každé domácnosti jsou okenní žaluzie nebo rolety. Zejména v horkém letním počasí nás ochrání před pronikáním ostrých slunečních paprsků. Pokud bydlíte v přízemí nebo v těsné zástavbě, zabrání také zvídavým pohledům do vaší domácnosti.


Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

Součástí mnoha rodinných domů jsou také garáže pro osobní automobily. Mít vlastní garáž je jistě samo o sobě velmi příjemné, se svým vozidlem můžete zajet až domů, není třeba chodit někdy až stovky metrů od místa parkování. K tomu, aby vaše garáž byla dobře zabezpečena, je ale zapotřebí mít v objekt…

Ložní povlečení z mikroflanelu vás zahřeje

Ložní povlečení z mikroflanelu vás zahřeje

Pro příjemnější pocit v postelích nejen v současném podzimním a blížícím se zimním období roku se vyplatí poohlédnout se po hřejivějších materiálech ložního povlečení. Tipem může být mikroflanel – umělé vlákno s mimořádně hřejivými vlastnostmi a hebkým povrchem, které si již získalo spoustu příznivc…
Odkazy