verze pro tisk

Matrace do postele: srovnání matrací od Sconto nábytek

20. únor 2013

Při výběru nové matrace do postele si obvykle musíte složitě vyhledat, jaké parametry daná matrace má. Sconto nábytek vám pomocí svého internetového obchodu výrazně ušetří práci, neboť její průvodce výběrem matrace do postele vám vybere přesně takové typy matrací, které jsou vhodné z hlediska vaší postavy a náročnosti.

foto: matrace Borneofoto: matrace Borneo

Výběr matrace ovlivňuje několika faktorů

Při výběru matrace do postele je nutné zohlednit především vaši postavu. Matrace jsou totiž různě velké. Je tudíž rozdíl v tom, zda měříte 180cm nebo 200cm, nebo zda vážíte 60kg nebo 90kg. Tyto parametry jsou pro výběr matrace nesmírně důležité, při špatné volbě totiž nemusíte mít v posteli tak velké pohodlí, jak jste očekávali.

Matrace Borneo vs. matrace Zepelin

Sconto nábytek má opravdu rozmanitou nabídku matrací. Jako příklad uvedu dva druhy. Matrace Borneo, to je matrace z pěny, která má výbornou tvarovou stálost, je určena zejména pro lidi, kteří mají rádi tvrdší podložku. Právě tvrdost podložky je dalším kritériem, které je nutné při výběru matrace brát v potaz. Ne každému totiž vyhovuje tvrdá matrace, někdo raději volí matrace do postele, které jsou vyloženě měkké. Důležité také je, jaké rošty v postelích doma používáte. Zmíněná matrace Borneo je díky svým vlastnostem vhodná hlavně pro pevné rošty, dá se však využít také pro rošty lamelové. Oproti tomu druhý typ, matrace Zepelin, jsou přímo určeny pro pevné laťkové rošty, neboť jsou tvořeny pružinovým taštičkovým systémem, který obecně potřebuje mít tvrdší rošt, na měkkých podložkách pružinové matrace nejsou tak pohodlné a netvoří dostatečnou oporu lidskému tělu.

Výběr matrace dle výšky a hmotnosti

Pakliže srovnávám dva zmíněné typy matrací, musím zmínit také to, pro jakou postavu jsou vhodné. Matrace Borneo vydrží zátěž až 120kg, matrace Zepelin dokonce ještě o 10kg více, což v praxi znamená, že je v klidu může použít každý, kdo není nijak extrémně obézní. Oba typy jsou vhodné pro lidi s průměrnou výškou do 180cm, neboť jejich délka je rovné dva metry. Jak známo, délka matrace do postel by měla být alespoň o 20cm větší nežli vaše výška.

Kvalitní matrace a rošty do postele pořídíte v internetovém obchodě Sconto nábytek. Díky široké nabídce a přehlednému průvodci vám výběr nové matrace zabere jen několik desítek vteřin.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Matrace Comfort: příjemné spaní na luxusní matraci

Matrace Comfort: příjemné spaní na luxusní matraci

O tom, že pro kvalitní spánek je zapotřebí mít k dispozici pohodlnou postel, netřeba dlouze polemizovat. Každý, kdo si někdy „vychutnal“ spánek v tvrdé posteli bez matrace, jistě nechce tento zážitek pravidelně pociťovat v momentě, kdy doma ulehá ke spánku po náročném pracovním dni. Nejen postel, al…

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.


Nábytek do ložnice: jak správně vybrat postel a matraci

Nábytek do ložnice: jak správně vybrat postel a matraci

Pořizujete-li si nový nábytek do ložnice své domácnosti, rozhodně přijde na řadu také otázka, jakou postel do ní zvolíte. Postele jsou dominantou ložnic, z tohoto důvodu byste si při jejich výběru měli dát zvlášť záležet. Je třeba mít na paměti, že jde o funkční nábytek, který slouží k vašemu pohodl…

Jak vybrat matraci do postele pro zdravý a klidný spánek?

Jak vybrat matraci do postele pro zdravý a klidný spánek?

Abychom byli po ránu dostatečně odpočatí, je potřeba dostatečně kvalitní spánek. Každý ví, že dospělý člověk potřebuje denně alespoň pět hodin spánku, jinak jeho tělo nedostatečně regeneruje a dotyčný jedinec se pak během celého následujícího dne cítí ospalý a unavený. Pro kvalitní spánek však j…
Odkazy