verze pro tisk

Pořízení vlastní sauny se vyplatí z mnoha důvodů

10. říjen 2012

Součástí moderních koupelen jsou stále častěji vířivé bazény a sauny. Ještě před pár lety byla tato zařízení považována zcela jednoznačně za luxus, který si do domácnosti mohli pořídit jen movitější lidé. Dnes se však ukazuje, že investovat do domácí sauny se vyplatí. Pokud si člověk spočítá, kolik by utratil peněz za pravidelné návštěvy veřejné sauny, pak zjistí, že nákup a provoz domácí sauny není zas až tak velkým zásahem do finančního rozpočtu domácnosti. Moderní sauny navíc poskytují možnost kvalitní regenerace těla při minimálních provozních nákladech. Nejlepší variantou jsou v tomto případě infrasauny.

Pořízení vlastní sauny se vyplatí z mnoha důvodůPořízení vlastní sauny se vyplatí z mnoha důvodů

Je lepší klasická finská sauna nebo infrasauna?

Je-li řeč o infrasaunách, které dnes nabízí téměř každý specializovaný obchod s regeneračními zařízeními, je namístě říci, že jejich provoz vyjde několikanásobně levněji nežli provoz tradiční finské sauny. Je to dáno tím, že infrasaunu není potřeba dlouze před jejím použitím předehřívat. Zařízení také funguje daleko efektivněji, člověk pro dosažení potřebných účinků nemusí v sauně trávit tolik času, tím pádem se snižuje doba, po kterou je infrasauna v provozu a jsou spotřebovávány energie. Při otázce, jaký typ sauny zvolit, tak lze doporučit spíše infrasaunu.

Při pravidelném užívání sauny budete zdravější a odolnější vůči nemocem

Ať už do domácnosti pořídíme infrasauny či finské sauny, uděláme z hlediska zdraví velmi dobrou věc. Pozitivní účinky saunování jsou známy již dlouhou dobu. Není tajemstvím, že člověk, který chodí pravidelně do sauny, je zdravější, otužilejší a také méně náchylný na nemoci. Sauny působí preventivně, ale dokáží také pomáhat při nejrůznějších zdravotních potížích, zejména při bolestech kloubů a svalů. Z těchto a mnoha dalších důvodů je pořízení sauny do domácnosti velmi dobrým krokem, který ocení celá rodina.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

V posledních letech se v tuzemském stavebnictví objevil nový trend. Stále více lidí má zájem o koupi takzvaných dřevostaveb. Dá se přitom předpokládat, že nejde jen o „módní“ záležitost. Jde totiž o nízkoenergetické domy, které splňují veškeré současné standardy. Jako budoucí majitelé však na nich o…


Soukromé vířivé vany a sauny

Soukromé vířivé vany a sauny

Vířivky a sauny jsou ideální pro regeneraci těla, které je unaveno po celodenním shonu a námaze. O kladném účinku pobytu ve vířivce nebo sauně není třeba dlouze hovořit, vždyť i lékaři svým pacientům často jako součást rehabilitací a udržování tělesné psychické kondice vířivé vany a sauny jen doporu…

Domácí sauny: Účinná relaxace, hubnutí a prevence proti nemocem

Domácí sauny: Účinná relaxace, hubnutí a prevence proti nemocem

Ve Finsku je zhruba 1,8 milionu saun na 5,3 milionu lidí. U nás se tento trend prozatím rozvíjí jen pozvolna. Přivést Čechy k saunování se snaží například developerská společnost YIT Stavo čerpající ze 100 let zkušeností své finské mateřské skupiny YIT, která jubileum slaví v tomto roce.
Odkazy