verze pro tisk

Při stavbě kachlových kamen je důležité jejich správné napojení na komín

24. červen 2012

Stále více domácností využívá k vytápění kachlová kamna. Jde vlastně o návrat do historie. Naši předci v kamnech topili zcela běžně. Pak se však začalo vytápět ústředním topením, které kachlová kamna a krby uvrhlo téměř do zapomenutí. V posledních několika letech se ale kachlová kamna opět začínají prosazovat a stávají se součástí mnoha moderních staveb. Využívají se nejen v rekreačních objektech, stále více lidí si je nechává vybudovat i v klasických rodinných domech, které jsou určeny pro celoroční bydlení.

foto: keramika-letovice.czfoto: keramika-letovice.cz

Přednosti kachlových kamen

Kachlová kamna jsou velmi výhřevná, dokáží skvěle vytápět i místnosti o větších rozměrech. Jejich roztopení sice trvá poměrně dlouho, nicméně teplo z nich pak sálá ještě dlouho poté, co přiložíme poslední kousek dřeva či jiného topiva. Pokud jsou kamna vyrobena kvalitně a jsou na ně položeny pěkné keramické kachle, pak se stávají skvělým estetickým doplňkem interiéru domu, což je další důvod, pro který obliba kachlových kamen v tuzemsku roste.

Napojení kamen na komín

Realizace kachlových kamen je poměrně náročná, proto bychom si na stavbu měli raději pozvat zkušené odborníky. Je totiž potřeba nejen kvalitně postavit samotná kamna, ale také je správně napojit na komínové systémy. V případě, že kamna nebudou schopny odvádět všechny zplodiny do komína, nebudou správně fungovat a v domácnosti nám nadělají pořádnou neplechu. Je potřeba také zvolit skutečně špičkové komínové vložky, které zabrání případnému pronikání zplodin do místnosti či dokonce zahoření. Kachlová kamna jsou pěkným prvkem, ale jejich kvalitu stejně jako napojení na komín nelze v žádném případě podcenit. Pakliže se však stavba povede, stanou se kachlová kamna opravdovou ozdobou vaší domácnosti a navíc budou schopny perfektně vytápět třeba i několik místností naráz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Máte starší komín? Zkontrolujte ho hned po zimě!

TZ: Máte starší komín? Zkontrolujte ho hned po zimě!

Topíte si doma sami a máte spotřebič připojený na komín? Nezapomeňte na jeho pravidelnou údržbu. Nejvhodnější doba k tomu nastává právě teď - po ukončení topné sezóny. Kontrolu byste neměli odkládat zejména v případě, máte-li starší jednovrstvý cihlový komín. Právě tento typ komínů v zimě nejvíce tr…

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Na stavbách musejí pracovníci často řešit problém, jak k sobě co nejpevněji připevnit dva různé materiály. Pakliže má být spoj těchto materiálů skutečně kvalitní a dostatečně pevný tak, aby vydržel i velkou zátěž, musí se použít speciální materiály.jedním z nejčastěji využívaných je chemická kotva.


Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

Při stavbě domu se jako jeden z hlavních materiálů již dlouhá léta používá ocel. Tento velmi odolný materiál se hodí jak při budování konstrukcí domu, tak i jako doplněk ve formě například různých plechů, výztuží a tyčí.

Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

Zařizování nové kuchyně máte velkou výhodu v tom, že si sami můžete zvolit materiály, barevné provedení linky a dalšího nábytku, jejich velikost, i mnoho dalších prvků. Na co se však hlavně musíte zaměřit, je správné rozvržení zón.
Odkazy