verze pro tisk

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

29. duben 2011

Mladí lidé mají často potíže s bydlením. Zejména pokud jde o bydlení v době, kdy studují. Studentské koleje jsou pro ně často nedostupné, neboť nebydlí v takové vzdálenosti od Prahy ( či jiného města) a kolej zkrátka nemohou obdržet.

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejímPronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu pro studenty

Pronájem bytu v Praze je jakousi alternativou pro studenty, kteří hledají levné bydlení při studiích. Byty Praha jsou v některých lokalitách na docela slušné cenové úrovni, takže za pronájem student neplatí o nic více, než kdyby bydlel v pronájmu například v Plzni či Českých Budějovicích. Je samozřejmě nutné narazit na opravdu levné byty Praha a počítat je potřeba s tím, že byt zřejmě nebude v centru Prahy, nýbrž spíše s okrajových lokalitách s delší dojezdovou dobou.

Výhoda pronájmu

Pronájem bytu pro studenty jako alternativa ke studentským kolejím může být výhodná i v tom, že v bytě může v klidu bydlet i několik studentů, kteří si mezi sebou nájemné rozdělí a každý pak platí jen určitý podíl. Byty Praha v pronájmu tak studenty mohou vyjít jen na několik málo tisíc korun, což je prakticky stejné, jako kdyby bydleli na kolejích, přitom zde mají mnohem větší soukromí a také komfort bydlení je výrazně vyšší.

Byty v Ostravě

Podobně jako u bytů v Praze jsou na tom byty Ostrava. V Ostravě se pronájem bytu pro studenty či mladé rodiny, tedy tzv. startovací byty, pohybují ještě na nižší cenové hladině, nežli je tomu v Praze, takže studenti si je mohou bez problémů dovolit, během pár dnů brigády ve volném čase si na pronájem bytu vydělá opravdu každý.

Bydlení je samo o sobě v mladém věku problémem, pokud nechcete trávit delší čas u své rodiny. Startovací byty a byty k pronájmu jsou výbornou možností, jak získat pevnou půdu pod nohama a zajistit si svoje kvalitní bydlení, v němž můžeme odstartovat dospělý život a kariéru.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

Pronájem bytu v Praze hledají každý rok tisíce lidí. Často jde o pracující, kteří získali v hlavním městě novou práci a nechtějí dojíždět, dále pak také o studenty, kteří se nehodlají spokojit s ubytováním na kolejích, nebo na něj nemají nárok. A poslední skupinou jsou samozřejmě i stálí obyvatelé P…

Prodej a pronájem bytů v Praze s pomocí profesionálních realitních makléřů

Prodej a pronájem bytů v Praze s pomocí profesionálních realitních makléřů

Chystáte se prodat nemovitost, případně máte zájem ji pronajímat. V dnešní době není lehké najít solidního zájemce, který vám zaplatí požadovanou cenu. V případě, že chcete objekt prodat či pronajmout, doporučuji obrátit se na realitní kancelář, v níž pracují profesionálně vyškolení makléři. Pokud s…


Pronájem bytu bez realitky vám ušetří peníze. Přináší i další výhody

Pronájem bytu bez realitky vám ušetří peníze. Přináší i další výhody

Hledáte-li ubytování v Praze nebo i v jiné lokalitě České republiky a upřednostňujete pronájem bytu, pak vězte, že to jde i bez realitní kanceláře. Pokud víte, jak na to, můžete ušetřit spoustu peněz.

Jak se vyhnout štípání na dobrou noc?

Jak se vyhnout štípání na dobrou noc?

Dobrou noc, ať tě blechy štípou celou noc. Šlo by o chytré přání, kdyby ho s maniakálním smíchem pronášeli úhlavní protivníci. Těžko ale odhadovat, proč k blahodárnému spánku doporučují kousance naši nejbližší. S moderními materiály naštěstí můžeme hrozbu bez větších obtíží eliminovat.
Odkazy