verze pro tisk

Sádrokarton: Co dělat, když v něm uděláte díru?

2. září 2013

Sádrokarton patří mezi stavební materiály, které jsou v současné době hojně využívány při rekonstrukcích a stavbách bytových jednotek a rodinných domů. Jde o poměrně bytelný materiál.

Sádrokarton: Co dělat, když v něm uděláte díru?Sádrokarton: Co dělat, když v něm uděláte díru?

Někdy se však stane, že v důsledku určitých úprav dojde k narušení jeho struktury. Co dělat, když se vám v sádrokartonu vytvoří nerovnosti nebo díry? Lze opravit sádrokarton svépomocí?

Stačí mít po ruce vhodné náčiní a materiály

Sádrokarton je naštěstí materiál, u něhož lze do jisté míry takováto drobná poškození napravit, a to tak, že bude vypadat znovu jako nový. Stačí mít po ruce speciální záplaty, tmely a výztužné pásky. S jejich pomocí si dokážete poradit, aniž by bylo zapotřebí celou sádrokartonovou desku vyjmout a nahradit ji za novou.

Na opravu si může troufnout každý z vás

Oprava sádrokartonu je poměrně snadnou záležitostí. Zvládnete ji tehdy, pokud nejste úplně nešikovní. Správný postup je ale vždy třeba dodržet. Pokud si na tuto činnost nechcete hned zvát odborníky, což by vás mohlo vyjít poměrně draze, existuje zde řešení.

Kde najít podrobné informace o postupu při opravě sádrokartonu?

Rady ohledně toho, jak opravit poškozený či děravý sádrokarton, se dozvíte na webových stránkách jakopravit.cz. Tento portál nabízí zajímavá řešení při drobných i větších opravách v domácnosti a na domě. Kromě oprav sádrokartonu zde například zjistíte, jak opravit dům a jeho fasádu, vyčistit okap nebo provést opravu různých druhů podlah.

Pokud v souvislosti s rekonstrukcí, drobných úprav v bytě nebo v důsledku bujarých oslav uděláte díru v sádrokartonu, neházejte hned flintu do žita.

Oprava drobných poškození sádrokartonu je záležitostí, kterou zvládnete sami, a to během několika desítek minut. Nebude vás to stát ani příliš mnoho peněz.

Ve spolupráci s www.jakopravit.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: S venkovní dlažbou a obklady se dají dělat zázraky

TZ: S venkovní dlažbou a obklady se dají dělat zázraky

Teplé počasí láká nejen k venkovnímu posezení, ale také vyhání kutily k práci. Kolem domů, chat a chalup je po zimě hodně co dělat a čas od času je potřeba i větší renovace. Zejména když nás na jaře nemile překvapí poničená fasáda nebo poškozené podlahy na terasách. Pro opravu a zároveň oživení exte…

Ztratila fasáda vašeho domu svou původní krásu? Co dělat?

Ztratila fasáda vašeho domu svou původní krásu? Co dělat?

Vzpomínáte si ještě kolik času a úsilí vám dalo vybrat správnou fasádu na váš rodinný dům? Přijde vám, že fasáda příliš rychle chátrá a ztrácí svůj původní jas a eleganci, kterou mívala, když byla nová? Bez potřebné péče nevydrží žádný materiál navěky elegantní. Natož pak fasády, které jsou neustále…


Použití a výhody sádrokartonových desek

Použití a výhody sádrokartonových desek

Při stavbě domu či rekonstrukci bytového jádra se dnes velmi často používají sádrokartonové desky. Je hned několik důvodů, proč bychom tento materiál měli při stavebních úpravách zvolit.

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Platby za plyn v rodinném domě je možné snížit, a to i několik tisíc korun. Porovnání cen plynu, které si uděláte například na internetovém portálu usetreno.cz, Vám totiž napoví, že existují i mnozí jiní dodavatelé plynu, než jen ten, který Vám plyn dodává v tento okamžik. A dost možná, že zjistíte,…
Odkazy