verze pro tisk

Sendvičová matrace vám díky svému složení zajistí ideální komfort během spánku

4. červenec 2015

Na trhu se v dnešní době objevují matrace z celé řady materiálů. Pro laika je poměrně obtížné se v nich orientovat a zvolit si takový produkt, který mu bude maximálně vyhovovat. Sázkou na jistotu je ale pořízení sendvičové matrace.

Zdroj: spisladce.czZdroj: spisladce.cz

Charakteristika sendvičových matrací

Matrace, které jsou označovány jako sendvičové, se skládají z několika vrstev. Každou vrstvu přitom tvoří jiný druh pěnového materiálu. Právě pěnové materiály jsou přitom obecně považovány za velmi kvalitní. Jejich kombinací se docílí toho, že matrace poskytne dokonalou oporu vašemu tělu a zároveň bude dostatečně prodyšná.

Nejčastěji se matrace sendvičového typu skládá z vrstvy studené pěny a tenčího dílu líné pěny. Zatímco první typ zajišťuje potřebnou tvrdost produktu, druhý typ pak pro změnu přispívá k pocitu jemnosti a měkkosti, takže vám ani během dlouhodobějšího ležení nehrozí žádné proleženiny a jiné zdravotní komplikace. Některé typy matrací jsou navíc ještě zvlášť změkčené v oblasti ramenou, kyčlí a kolen.

Vrchní vrstva sendvičové matrace může být tvořena kromě líné pěny i dalšími materiály, například latexem, který má rovněž perfektní vlastnosti z hlediska prodyšnosti. Matrace pak lépe „dýchá“ a tím se samozřejmě prodlužuje i její životnost.

Důležité je zmínit i to, že se dá sendvičová matrace používat celoročně. Člověk se na ní ani v nejparnějším létě nepřehřívá a nepotí, v zimě pak z ní nejde nepříjemný chlad.

Nezapomeňte na snímatelný potah

Na sendvičovou matraci doporučuji pořídit si snímatelný potah. Většinou vám ho výrobce nabízí přímo s produktem v rámci jednoho nákupu. Snímatelný potah je výhodný v tom, že jej v případě zašpinění či propocení jednoduše sejmete a vyperete v pračce.

Kvalitní sendvičové matrace vyrábí firma Tropico. V jejím sortimentu jsou třeba matrace Fox z líné a studené pěny. Zakoupíte je v internetovém obchodě Spisladce.cz, který nabízí rovněž i další oblíbené typy matrací pro děti i dospělé.

-gia-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Při výběru matrace do postele hraje velmi důležitou roli kvalita materiálu. V současné době se vyrábějí matrace z poměrně velkého množství materiálů, z nichž však jen některé lze doporučit. Ze zdravotního hlediska jsou za možná nejlepší považovány matrace z líné pěny.

Byty v moderních novostavbách splňují veškeré požadavky na komfort

Byty v moderních novostavbách splňují veškeré požadavky na komfort

Už dávno není pravidlem tvrzení, že byty svým uživatelům nemohou nabídnout takový komfort, pohodlí a přepych, jako rodinné domy. Architektonické trendy v oblasti výstavby bytových domů jsou totiž stále vyvinutější a propracovanější. Moderní byty v novostavbách disponují všemi architektonickými trend…


TZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasí

TZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasí

Češi se začínají po ekonomické krizi oklepávat a znovu se pustili do zpříjemňování svého bydlení. Projevilo se to například i v poptávce po bazénech, a to i těch nákladnějších – zapuštěných do země. Spolu s tím posílil i další trend – lidé už nechtějí jen doufat, zda léto přinese dostatek slunečných…

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo zajistí tepelnou pohodu ve vaší domácnosti po celý rok

Nízkoteplotní tepelné čerpadlo zajistí tepelnou pohodu ve vaší domácnosti po celý rok

Chcete mít doma v jakémkoliv ročním období ideální klimatické podmínky, ale nikoliv za cenu vysokých provozních nákladů? Pak si pořiďte nízkoteplotní čerpadlo Daikin Altherma, které vám ušetří peníze a zajistí dokonalý komfort po celý rok.
Odkazy