verze pro tisk

Sítě proti hmyzu představují praktický doplněk do domu, který oceníte hlavně v létě

21. květen 2016

Předpovědi počasí naznačují, že i letošní léto bude velmi teplé a jen s minimem srážek. To je ideální stav pro množení hmyzu, který vás tím pádem může značně obtěžovat. Aby se nedostal k vám domů, je dobré si na okna a dveře nainstalovat ochranné sítě.

Zdroj: climax.czZdroj: climax.cz

Už žádná hejna much a komárů uvnitř domu

Ochranné sítě proti hmyzu slouží jako perfektní bariéra, která zamezí pronikání much, včel, komárů a pavouků zvenčí dovnitř domácnosti. Určitě dobře víte, jak je nepříjemné, když vám v létě po domě létají hejna much a komárů, kterých se jen těžko zbavujete. A právě obyčejné sítě dokážou zabránit většině hmyzu dostat se do interiéru domácnosti. Je ale důležité, aby byly vyrobené z kvalitního, neprostupného materiálu a zároveň byly správně nainstalované.

Sítě vybírejte jedině s kvalitní síťovinou

Zásadním faktorem, který ovlivňuje účinnost sítí, je materiál, z něhož je vyrobená samotná síťovina. Z osobních zkušeností mohu doporučit produkty, které mají síťovinu vyrobenou z poplastovaného sklolaminátového vlákna. Tento materiál má totiž výraznou odolnost vůči poškození. Zároveň působí nenápadně, takže sítě nijak nenarušují vzhled domu. Díky své struktuře skrz něj nepronikne ani nejmenší hmyz.

Na výběr máte z mnoha barevných variant

Co se týče rámů sítí, je vhodné je přizpůsobit vzhledu oken, respektive dveří, do nichž mají být zasazené. Barvu rámů proto volte podle barvy samotných oken a dveří. Výrobci a prodejci dnes v tomto směru nabízejí poměrně širokou škálu produktů.

Stejně tak si můžete vybrat, zda budou sítě napevno zabudované, nebo půjde o rolovací či posuvné varianty, které se dle libosti dají vytahovat v okamžiku, kdy už hmyz tolik neotravuje a není zapotřebí se před ním chránit.

Sítě pomohou zachytit prach a špínu

Sítě proti hmyzu poslouží i jako zábrana proti průniku prachu a nečistot zvenčí. Zachytí se na nich a nešíří se dovnitř domu. Není to sice jejich hlavní účel, přesto se i z tohoto důvodu jejich instalace určitě vyplatí, podobně jako například použití venkovních žaluzií a předokenních rolet.

Cena sítí proti hmyzu není nijak markantní, jde o investici v řádu stovek korun na jedno okno či dveře. Vzhledem k tomu, jak vám usnadní život, jde o minimální náklady.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kvalitní zakrývací plachty a stínící sítě se vyplatí

Kvalitní zakrývací plachty a stínící sítě se vyplatí

Ochranu před změnami počasí lze řešit různými způsoby. Pevné zastřešení je většinou příliš drahé a některé levné střešní krytiny nejsou schopny daný prostor dobře ochránit. Právě proto se vyplatí vsadit na kvalitní zakrývací plachty, které stojí pouze zlomek ceny oproti pevným střešním krytinám a do…

Grily na zahradě vám umožní připravit v létě ty nejlepší pochoutky

Grily na zahradě vám umožní připravit v létě ty nejlepší pochoutky

Milovníci kvalitního jídla si jistě vždy rádi smlsnou ve chvíli, kdy jim na talíři někdo podá grilované maso. Grilování je v poslední době mimořádně oblíbenou kuchařskou činností, pouští se do ní stále více lidí. Chcete si i vy přímo doma dělat skvělé pochoutky, ale nemáte k tomu dostatečné vybavení…


Rezidenční klimatizace Daikin vytvoří ideální podmínky ve vašem domě v létě i v zimě

Rezidenční klimatizace Daikin vytvoří ideální podmínky ve vašem domě v létě i v zimě

Trápí vás kolísající teploty v interiérech vaší domácnosti, kdy je v nich v létě nepříjemné vedro a v zimě naopak vnitřní teplota příliš klesá? Pak je na místě si pořídit klimatizaci. Skvělé řešení nabízí rezidenční klimatizace Daikin.

Domácí sauny: Účinná relaxace, hubnutí a prevence proti nemocem

Domácí sauny: Účinná relaxace, hubnutí a prevence proti nemocem

Ve Finsku je zhruba 1,8 milionu saun na 5,3 milionu lidí. U nás se tento trend prozatím rozvíjí jen pozvolna. Přivést Čechy k saunování se snaží například developerská společnost YIT Stavo čerpající ze 100 let zkušeností své finské mateřské skupiny YIT, která jubileum slaví v tomto roce.
Odkazy