verze pro tisk

Sjednáváme si hypotéku

12. únor 2012

Pro financování bydlení si stále více lidí bere hypotéky. Aktuálně je o ně mimořádný zájem, v loňském roce počet hypoték dosáhl výrazně vyššího čísla nežli v letech předchozích. Je to dáno několika faktory. Těmi nejdůležitějšími však jsou rekordně nízké úrokové sazby na hypotéky a také relativně příznivá celková situace na trhu s bydlením.

Sjednáváme si hypotékuSjednáváme si hypotéku

Srovnání hypoték, hypoteční makléři

Při srovnání hypoték může nastat situace, kdy si nevíme rady s tím, jaký druh hypotéky zvolit. V tomto případě nám mohou pomoci různé servery, které se zabývají srovnáním nabídek jednotlivých společností, u nichž je možné si hypotéku sjednat. V případě, že ani přesto si nebudeme jisti, je samozřejmě vhodné se poradit s hypotečními makléři, kteří mají na starost zprostředkování hypoték soukromým osobám. Pracují jako externí zaměstnanci banky. Kvalitního makléře poznáme mimo jiné dle toho, že je součástí sdružení Asociace hypotečních makléřů a má potřebnou licenci pro provozování této činnosti.

Podoby hypotečních úvěrů

Hypoteční úvěry mají několik podob. V první řadě se dají dělit na účelové a neúčelové. Výhodou neúčelových hypoték je to, že není potřeba dokládat konkrétní účel, nač prostředky z hypotéky použijeme. Typickou neúčelovou hypotékou je kupříkladu Americká hypotéka, u které můžeme peníze využít prakticky na cokoliv, ne jen na rekonstrukci stávajícího bydlení či pořízení nového.

Hypotéky lze dále dělit také dle výše úvěru, respektive výše hodnoty zastavené nemovitosti. Mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější patří hypotéky do 70% a 85%, banky však poskytují i hypotéky do 100%.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hypotéka po webu na financování nákupu nemovitosti

Hypotéka po webu na financování nákupu nemovitosti

Potřebujete finance na koupi či rekonstrukci bytu nebo domu a nevíte, jak peníze získat? Získání finančních prostředků na koupi nemovitosti nebo její rekonstrukci je nejlepší si zařídit hypotéku. Hypotéka je speciálním úvěrem, který je střednědobý až dlouhodobý. Úvěr je po získání splácen v pravidel…

Jak prodat byt nebo dům s hypotékou?

Jak prodat byt nebo dům s hypotékou?

Nikdo z nás to asi neplánuje. Život je ale nevyzpytatelný, a tak se z různých důvodů může stát, že byt nebo dům, na nějž jsme si vzali hypotéku, budeme muset prodat. Jaké jsou možnosti prodeje nemovitosti s hypotékou?


Jak se změní hypotéky od roku 2014?

Jak se změní hypotéky od roku 2014?

Máte pozemek a plánujete, že ještě letos, nejpozději příští rok začnete stavět? Nebo už jste se stavbou začali, ale protože máte kde bydlet, nikterak nespěcháte? Rozhodli se vaši rodiče, že si můžete postavit dům na jejich pozemku? Chcete stavbu financovat úvěrem? Pak pozor. Získat hypoteční úvě…

Problémy s financováním bydlení může vyřešit americká hypotéka

Problémy s financováním bydlení může vyřešit americká hypotéka

Bydlení ve vlastním domě či bytě dnes rozhodně není nijak levnou záležitostí. Je třeba počítat s tím, že budeme muset platit za energie, peníze jsou pak potřeba na samotnou koupi domu a jeho zařízení, dost financí stojí i případné opravy. Finanční tíseň mohou vyřešit půjčky či Americká hypotéka.
Odkazy