verze pro tisk

Stínící zařízení: Vnější varianty rolet a žaluzií jsou praktickým řešením

23. srpen 2013

Kromě klasických vnitřních žaluzií a rolet, které se instalují v interiéru bytu, můžete zvolit také řešení, kdy použijete venkovní rolety a vnější žaluzie. Tyto venkovní systému jsou v lecčems daleko praktičtější.

Stínící zařízení: Vnější varianty rolet a žaluzií jsou praktickým řešenímStínící zařízení: Vnější varianty rolet a žaluzií jsou praktickým řešením

I vnitřní rolety nebo žaluzie dokáže výborně chránit před slunečními paprsky

Pokud chcete, aby do vašeho domu během dne nevnikalo tak velké množství slunečních paprsků, je potřeba na okna nainstalovat rolety nebo žaluzie.

Ty dokážou snížit průnik světla na minimum. Je to praktické zejména ve chvíli, kdy vám oken svítí sluníčko. Zároveň je ale oceníte ve chvíli, kdy doma chcete z nějakého důvodu mít šero či úplnou tmu.

Jak už jsem naznačil v úvodu, máte na výběr z několika variant. Zvolit lze žaluzie nebo rolety, které se instalují přímo do interiéru místnosti. Ne vždy je ale vnitřní roleta tím, nejlepším řešením.

V jejich případě se sice vyhnete riziku poškození od větru či deště, ovšem mohou v určitých případech v bytě vypadat dost nepěkně, naruší vzhled interiéru. V tom případě vsaďte raději na vnější žaluzie nebo rolety.

Kouzlo vnějších rolet a žaluzií

Vnější žaluzie jsou jistě zajímavým řešením. Jako stínící prvek slouží velmi dobře. Intenzitu pronikání světla lze snadno korigovat. Zvláště tehdy, pořídíte-li si k nim elektrické ovládání. Pak stačí stiskem jednoho tlačítka navolit jejich polohu.

Vnější žaluzie působí mnohem kompaktněji nežli kupříkladu vnitřní roleta. Při volbě konkrétního typu stínícího zařízení však berte ohled nejen na estetické hledisko a schopnost stínit.

Je důležité si všímat také toho, jak například dokážou zvýšit tepelný komfort v místnosti. V tomto ohledu jsou vhodnější právě venkovní varianty stínění.

Venkovní žaluzie ale nedokážou zajistit větší bezpečnost domu. To je třeba mít na paměti. Pakliže chcete mít okna, případně třeba vchodové dveře více zabezpečené, upřednostněte raději venkovní rolety.

S bezpečnostní roletou docílíte toho, že se skrz okna nedostane nikdo nepovolaný, nebude možné je tak snadno rozbít.

Závěrem lze tedy shrnout, že vnější varianty stínících zařízení jsou praktičtější nežli vnitřní žaluzie nebo rolety. Je ale potřeba dbát na to, aby byly kvalitně provedeny. To znamená, že musejí být vyrobeny z odolných materiálů. Z hlediska bezpečnosti pak doporučuji upřednostnit speciální bezpečnostní rolety před obyčejnými žaluziemi.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kvalitní zakrývací plachty a stínící sítě se vyplatí

Kvalitní zakrývací plachty a stínící sítě se vyplatí

Ochranu před změnami počasí lze řešit různými způsoby. Pevné zastřešení je většinou příliš drahé a některé levné střešní krytiny nejsou schopny daný prostor dobře ochránit. Právě proto se vyplatí vsadit na kvalitní zakrývací plachty, které stojí pouze zlomek ceny oproti pevným střešním krytinám a do…

Investice do venkovních rolet se vyplatí po celý rok

Investice do venkovních rolet se vyplatí po celý rok

Součástí exteriéru rodinného domu mohou být také venkovní rolety. Jde o prvek, který má kromě estetické funkce mnoho dalších pozitiv, díky nimž se do něj vyplatí investovat. A to klidně i v zimě, kdy vás tolik netrápí sluneční paprsky.


Povrchová úprava kovů, kamene a dalších materiálů: Účinným řešením je pískování

Povrchová úprava kovů, kamene a dalších materiálů: Účinným řešením je pískování

Chystáte se na opravu kovového zábradlí, nebo potřebujete očistit fasádu před novým nátěrem? Pak využijte metodu tryskání povrchů, která zajistí jejich důkladné očištění.

Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?

Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?

Technické zařízení budovy je nezbytné k tomu, aby mohl objekt naplňovat svůj účel. To znamená, že díky němu může sloužit k bydlení, v případě komerčních a technických budov pak k jinému účelu. Důležitá je již prvotní projektová dokumentace, jejíž součástí bude nastínění toho, která technická zařízen…
Odkazy