verze pro tisk

Střešní okna: jaké typy lze využít

21. únor 2013

Pakliže plánujete rekonstrukci půdního prostoru a jeho přestavbu na byt, pak jistě budete muset vyřešit otázku oken. V případě, že má dům svislou střechu, jsou nejlepší variantou střešní okna. Ta však musí být dostatečně velká a umístěná ve vhodné výšce, jinak by průnik světla neměl tak velkou intenzitu a v místnostech by bylo zapotřebí svítit i během dne, což by přinášelo zvýšení nákladů na provoz domácnosti. Co se týče kvality, lze doporučit střešní okna VELUX ®. Tato tradiční značka je zárukou kvality a spolehlivosti, střešní okna VELUX mají velmi důmyslně vyřešený systém ovládání a při jejich výrobě je využito špičkových materiálů. Vybírat můžete ze dvou základních variant- kyvná střešní okna a výklopně-kyvná střešní okna. Oba dva typy objednáte v internetovém obchodě veluxeshop.cz.

foto: veluxeshop.czfoto: veluxeshop.cz

Kyvná střešní okna VELUX

Kyvná střešní okna VELUX se hodí v momentě, kdy chcete mít co nejsnadnější manipulaci s okny. Systém otevírání a zavírání funguje tak, že okna jsou uchycena ve střední části rámů. Spodní část se při otevírání vyklápí směrem ven, horní pak dovnitř místnosti. Součástí výklopného střešního okna je ventilační klapka a také pojistka, která je vhodná zejména ve chvíli, kdy se rozhodnete okna umývat.

Výklopně-kyvná okna VELUX

Druhým typem jsou výklopně-kyvná střešní okna VELUX, která jsou pevně uchycena v horní části rámu, takže se během otevírání vyklápí celá směrem ven podél celé osy. Tato okna umožňují dokonalý výhled. Vzhledem k tomu, že mají úchyt k otevírání zabudovaný vždy ve spodní části, je možné tato okna použít i do větších výšek, aniž by bylo jejich otevírání nějak zásadně ztíženo. Výklopně-kyvná střešní okna se mohou protáčet až é 160 stupňů, což usnadňuje jejich umývání.

Ať už zvolíte první či druhý typ střešních oken VELUX, je zapotřebí myslet především na jejich správné umístění a velikost. Z hlediska velikosti mějte na paměti především fakt, že by střešní okna měla tvořit přibližně prostor jedné desetiny celkových rozměrů podlahy místnosti.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Výběr střešního okna vyžaduje pečlivá zvážení všech vnějších faktorů. I když je proces výběru i instalace složitější, výsledek stojí za to, navíc se střešním oknem můžete i ušetřit. Stačí vědět, jak správně vybrat.

Typy zahradních bazénů dle materiálů, z nichž je vytvořena jejich konstrukce

Typy zahradních bazénů dle materiálů, z nichž je vytvořena jejich konstrukce

Zahradní bazény mají v České republice mimořádnou popularitu. Uvádí se, že v průměru na počet obyvatel je v tuzemsku větší hustota venkovních bazénů nežli v západních zemích, kde mají tyto zahradní stavby mnohem větší tradici. Je to dáno zejména příznivými cenami, které nastavily zdejší prodejci. Ba…


Vybíráme kvalitní střešní krytinu

Vybíráme kvalitní střešní krytinu

Při výběru střešní krytiny je potřeba brát v potaz zejména vnější vlivy, které mohou působit na naši střechu. Pokud totiž zvolíme špatnou střešní krytinu, která nebude dobře odolávat počasí, pak brzy poznáme, že investice byla zcela zbytečná a tím pádem i drahá a bude potřeba celou krytinu položit z…

Pořizujeme nová okna

Pořizujeme nová okna

Při výstavbě nebo rekonstrukci domu je potřeba klást velký důraz také na kvalitu oken. Okna, která nejsou v potřebné kvalitě, totiž mohou značně zvyšovat výdaje za energie.
Odkazy