verze pro tisk

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

29. leden 2013

Výběr střešního okna vyžaduje pečlivá zvážení všech vnějších faktorů. I když je proces výběru i instalace složitější, výsledek stojí za to, navíc se střešním oknem můžete i ušetřit. Stačí vědět, jak správně vybrat.

Střešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní oknaStřešní okna VELUX: Vybíráme kvalitní střešní okna

Střešního okna lze využít hned v několika případech. Střešní okno se hodí do místností, kde na běžné okno není místo, jedná se především o podkroví. Ovšem využít ho můžete cíleně (i v případě, že je do místnosti možné instalovat běžné okno). Důvodů, proč dát přednost střešnímu oknu je hned několik.

Víte, že?

Střešní okna byly poprvé sestaveny Dánem Villum Kann Rasmussenem v roce 1941. Protože mělo přinášet světlo (latinsky LUX) a vzduch (VEntilation) do interiéru, nazval ho VELUX®. V současné době je tato firma největším výrobcem střešních oken v Evropě. V České republice můžete okna nakupovat online v eshopu VELUX Česko, kde naleznte veliky výběr střešních oken a příslušenství jako jsou rolety, žaluzie, markýzy aj.

Úspora energie

Kvalitní střešní okna odolávají všem nepříznivým podmínkám, navíc vhodnými doplňky (rolety atd.) lze ušetřit za energie i v mrazivých podmínkách. Správně umístěné střešní okno mnohem více prosvětlí místnost a vy ušetříte za osvětlení. Světlo, které se do místnosti dostane střešním oknem, je intenzivnější. Střešní okno je tedy vhodné i do pracovny, kde trávíte většinu dne.

Rozměry střešního okna

Každý má na světlo jiné nároky. Někteří z nás mají raději šero, jiní potřebují externí světlo i v relativně světlých místnostech. Ideální velikosti střešního okna docílíme tehdy, je-li rozměr střešního okna v místnosti aspoň desetinou rozměru podlahy v místnosti.

Výška střešního okna

Pro správnou světelnost a komfort je důležitá výška. Ta by měla být od 85 centimetrů. Za horní hranici se udává 120 – 130 centimetrů, ovšem záleží na dané místnosti, na vaší výšce atd. Myslete na to, aby bylo okno dobře manipulovatelné, snadno se vám otvíralo, mylo atd., ale zároveň by s ním mělo projít co nejvíce světla.

Rolety

Obáváte-li se mrazů a úniku tepla, vnější rolety jsou dobrým řešením. Ušetří vám až 15% tepla. Vybrat si můžete z vnějších/vnitřních rolet, markíz a žaluzií.

Střešní okna VELUX zcela určitě splní vaše požadavky a to v jakémkoliv případě. Může se jednat o romantické střešní okno do koupelny, ložnice, běžné okno do pracovny nebo střešní okno do podkroví. Skupina VELUX má bohaté zkušenosti, které vám prosluní život a uspoří finance.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Střešní okna: jaké typy lze využít

Střešní okna: jaké typy lze využít

Pakliže plánujete rekonstrukci půdního prostoru a jeho přestavbu na byt, pak jistě budete muset vyřešit otázku oken. V případě, že má dům svislou střechu, jsou nejlepší variantou střešní okna. Ta však musí být dostatečně velká a umístěná ve vhodné výšce, jinak by průnik světla neměl tak velkou inten…

Vybíráme kvalitní střešní krytinu

Vybíráme kvalitní střešní krytinu

Při výběru střešní krytiny je potřeba brát v potaz zejména vnější vlivy, které mohou působit na naši střechu. Pokud totiž zvolíme špatnou střešní krytinu, která nebude dobře odolávat počasí, pak brzy poznáme, že investice byla zcela zbytečná a tím pádem i drahá a bude potřeba celou krytinu položit z…


Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Základem každé střechy musí být kvalitní střešní krytina

Střechy ochraňují domy před zatékáním vody do interiérů a pomáhají celý objekt chránit před povětrnostními vlivy. Pakliže má dům kvalitní střechu, která je pokryta dobrou střešní krytinou, má majitel jistotu, že přes půdu nebude unikat tolik tepla a v domě se nebude hromadit voda, jakmile začně prše…

Plastová okna: levné a kvalitní řešení pro váš dům

Plastová okna: levné a kvalitní řešení pro váš dům

Při rekonstrukci rodinného domu, případně jeho výstavbě nebo modernizaci, jistě přijde na řadu problematika oken. Okna jsou velmi důležitou součástí zařízení každého domu. Podcenit jejich výběr a montáž se nevyplácí. Nejenže vás mohou případné brzké opravy stát nemalé finanční prostředky, ale zárove…
Odkazy