verze pro tisk

Světlovody: Denní světlo i v místnostech bez oken

1. březen 2013

V případě, že máte v domě místnost, v níž nejsou okna ani žádný světlík, což znamená, že do interiéru této místnosti neproniká dostatek denního světla, může být řešením světlovou. Světlovody jsou zařízeními, které fungují na poměrně jednoduchém principu. Jsou nainstalována ve stropní části interiéru a rozprostírají do něj denní světlo. Ale pozor, světlovody mají obvykle jednu zásadní vadu, neboť nemají dobře vyřešen problém kondenzace vody. Ta pak zatéká do místnosti, což způsobuje vznik plísní. Naštěstí dnes máte možnost si pořídit světlovody, které tento problém již mají vyřešen. Jedná se o světlovody od společnosti Lightway. Ta pro svoje zařízení vyvinula speciální prvek, který nese označení Blue Performance. Tento prvek je unikátní v tom, že zabraňuje kondenzování vody, díky čemuž přes světlovody nevniká do prostoru místností a do stropů žádná voda.

foto: lightway.czfoto: lightway.cz

Zdravé světlo přes světlovody bez rizika tvorby plísní

Světlovody Lightway Blue Performance jsou vynikajícím řešením v momentě, kdy chcete do místností přivést dostatek zdravého denního světla, avšak nechcete riskovat tvorbu plísní a narušení konstrukce stavby. Toto unikátní zařízení zabraňuje zatékání vody. Dále světlovody od Lightway také zajišťují minimální tepelný únik během zimních měsíců, v létě pak naopak v interiéru nedochází k přehřívání. Tyto moderní světlovody jsou vhodné i pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Kde najít podrobnosti o světlovodech Lightway

Jak ukazují reference spokojených zákazníků, světlovod Lightway Blue Performance je skutečně dobrým řešením. Zmíněné reference a další informace o světlovodech Lightway se dozvíte na internetových stránkách lightway.cz. Zde je možné si také zjistit ceny těchto unikátních zařízení, která přispějí k většímu komfortu vaší domácnosti.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pusťte do garáže světlo

Pusťte do garáže světlo

Stejně jako do jiných částí domu je i do garáže třeba pustit denní světlo. Pokud chcete ušetřit na umělém osvětlení a zároveň vsadit na zajímavý design, zvolte garážová vrata Hörmann se speciálním prosklením Duratec, které je vysoce odolné proti poškrábání a námaze.

Výroba plastových oken

Výroba plastových oken

Rozhodli jste se v létě rekonstruovat Váš dům a rádi byste si nechali vyměnit okna? Se službami Plastikov budete v tomto ohledu více než spokojeni. Plastová okna sebou přináší řadu výhod. Výroba plastových okenvyvinula vlastní IQ okna, která nabízí jedinečný cenový poměr mezi kvalitou a cenou.


Ušetřete za energii díky přesklení oken

Ušetřete za energii díky přesklení oken

Máte pocit, že vám uniká okny čím dál tím víc tepla? Musíte stále více topit? Ptáte se, jak je to možné, když jste okna měnili před několika málo lety? I okna stárnou. Eurookna starší než 5 let již pravděpodobně nemají stejné vlastnosti, jako když jste si je pořídili. Jímá vás hrůza při pomyšlení, ž…

Záclony do oken jdou jen těžko pověsit bez garnýže

Záclony do oken jdou jen těžko pověsit bez garnýže

Součástí vybavení prakticky každé domácnosti jsou také záclony a závěsy do oken. Tyto doplňky mají v zásadě dvě funkce. V první řadě se záclony používají z prakticky důvodů. Mají zabraňovat přímému pronikání světla do místnosti, zároveň do značné míry také působí pro udržení soukromí, kdy je skrz ně…
Odkazy