verze pro tisk

Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?

17. listopad 2013

Technické zařízení budovy je nezbytné k tomu, aby mohl objekt naplňovat svůj účel. To znamená, že díky němu může sloužit k bydlení, v případě komerčních a technických budov pak k jinému účelu. Důležitá je již prvotní projektová dokumentace, jejíž součástí bude nastínění toho, která technická zařízení objekt bude využívat. Následně je pak nutné tyto projekty také realizovat. Jaké projekty spadají pod pojem TZB?

Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?

TZB, tedy technická zařízení budov, je souhrnným pojmem pro určité profese a také zařízení, která mají souvislost se stavebnictvím a technickým vybavením objektů. Touto činností se v tuzemsku zabývá kupříkladu společnost TZB-PROFI.cz.

Projekty TZB-PROFI.cz

Výše zmíněná firma provádí projekty, které se týkají právě technického zařízení budov. Následně tyto projekty také uvádí v život. Mezi její hlavní činnost patří zejména projekty, které se týkají vytápění, vzduchotechniky, dále tak provádí také instalace rozvodů (plynu, vody, kanalizace a dalších).

 

Technické zařízení budovTechnické zařízení budov

 

V neposlední řadě se zabývá projekty, které se týkají technické infrastruktury. Rovněž se však specializuje i na energetické průkazy a štítky budov. Ty, jak jistě dobře víte, jsou dnes nezbytnou součástí nemovitostí.

Navštivte nový web

Společnost TZB-PROFI.cz nyní portfolio svých služeb představuje na zcela novém internetovém portále. Na něm najdete kompletní výčet činností, které se týkají technického zařízení budov a jež tato firma projektuje a realizuje. Služba je určena zejména pro vlastníky menších technických budov a také soukromých objektů, tedy rodinných domů, chat, chalup a rekreačních zařízení.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Facility management - komplexní správa budov

Facility management - komplexní správa budov

Komplexní správa nemovitostí, tedy facility management, může být zajištěna jedinou společností, není třeba sjednávat několik firem, z nichž každá bude spravovat jen určitý úsek.

Projekty JRD získaly další významné ocenění

Projekty JRD získaly další významné ocenění

15. 10. 2012 / Praha - Developerská společnost JRD získala další dvě ocenění pro své projekty. V prvním ročníku Building Efficiency Awards (BEFFA), mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou, získaly ocenění projekty Vila Pod …


TZ: Nové nízkoenergetické projekty u Prokopského údolí

TZ: Nové nízkoenergetické projekty u Prokopského údolí

Developerská společnost JRD, česká jednička v oboru nízkoenergetického a pasivního bydlení, plánuje na pozemcích na okraji Prokopského údolí postavit dva komorní rezidenční projekty – Vily Diamantica a Rezidence Trilobit. V těchto dnech startuje na základě vydaného pravomocného stavebního povolení v…

Nové developerské projekty v Praze

Nové developerské projekty v Praze

Nové byty v Praze, které v současnosti vznikají, nebo jsou již realizované a zájemci je již mohou kupovat, dokazují, že moderní bydlení může být nejen útulné, ale také velmi praktické a levné. Při stavbě nových rezidenčních sídel kladou developerské firmy stále větší důraz na kvalitu bydlení, ale ta…
Odkazy