verze pro tisk

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

31. leden 2018

Pravidelné čištění fasády byste neměli brát na lehkou váhu. Nečistoty neovlivňují pouze estetické, ale také funkční vlastnosti materiálu, o životnosti nemluvě. Ale jak se zbavit nečistot, které se dostaly hlouběji do podkladu? Nemusíte zoufat, i na to existuje řešení. Počítejte však s tím, že se neobejdete bez pomoci profesionálů. Odborníci si hravě poradí i s rozsáhlým znečištěním, a dokonce s graffiti. Váš dům bude po jejich zásahu vypadat jako po rekonstrukci.

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasádyTryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Odborné čištění je vždy lepší

Do čištění fasády se můžete pustit vlastními silami, ale opravdu vám to stojí za tu námahu? S běžnými čisticími prostředky odstraníte nanejvýše nejlehčí nečistoty. Navíc strávíte spoustu času na lešení, které si budete muset zapůjčit a postavit.

Pro odborníky je čištění každodenní rutinou. S fasádou vašeho domu si poradí podstatně rychleji a efektivněji. Možná budou nuceni nasadit techniku nejvyššího kalibru – stroje na bázi tryskání pískem. Právě tato technologie se při čištění povrchů osvědčila také památkářům. Je účinná a zároveň šetrná.

Na jakém principu pískování probíhá?

Pískování je proces, v rámci kterého dochází k tryskání abraziva (směs vody a písku) na znečištěný povrch. Díky vysokému tlaku létají zrnka písku rychlostí až 300 m/s, což je dostatečně na to, aby byly odstraněny nežádoucí nečistoty.

S pískováním mají bohaté zkušenosti technici z AXIOM REAL. Firma patří k předním odborníkům na čištění povrchů a disponuje stroji značky TORBO. Německá technika nachází využití při čištění fasád, ale také při tryskání kovů, odstraňování starých nátěrů ze dřevěných konstrukcí i při sanacích betonů.

Chcete se o možnostech tryskání pískem dozvědět více, a podívat se na ukázky realizovaných prací? To vše najdete na www.tryskani-piskovani-ars.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Žaluzie ochrání nejen před slunečními paprsky

Žaluzie ochrání nejen před slunečními paprsky

V dnešní době jsou okenní doplňky v podobě žaluzií standardní záležitostí téměř každé domácnosti. Díky širokému sortimentu je z čeho vybírat, při pořizování nových žaluzií se tak není nutné jakkoliv omezovat. Budete-li správně postupovat, zajistíte žaluziemi nejen ochranu před ostrými slunečními pap…

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

I v domácí dílně najdou uplatnění pásové pily

Pásové pily, například ty od značky Bomar, jsou vhodné jak do menších domácích dílen, opravárenských podniků či například školních učilišť, tak i do velkých průmyslových podniků, v nichž je práce s kovy či podobnými tvrdými materiály každodenní záležitostí.


TZ: Co by byl dům bez pořádné fasády

TZ: Co by byl dům bez pořádné fasády

Při volbě typu fasády by měli stavitelé a majitelé domů brát ohledy na její funkčnost, kontext stavby s okolím a rozpočet. Odvětraná fasáda je vhodná takřka pro všechny druhy staveb.

Čištění odpadu a kanalizace

Čištění odpadu a kanalizace

Zanesená kanalizace či ucpaný domácí odpad mohou způsobit velké problémy v každé domácnosti. Pakliže majitel domu zanedbává čištěná odpadu či kanalizace na svém pozemku, pak se může dostat do pěkné šlamastiky, která může končit velkými potížemi, jejichž odstranění jej bude stát skutečně velké finanč…
Odkazy