verze pro tisk

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

27. říjen 2012

Při výběru matrace do postele hraje velmi důležitou roli kvalita materiálu. V současné době se vyrábějí matrace z poměrně velkého množství materiálů, z nichž však jen některé lze doporučit. Ze zdravotního hlediska jsou za možná nejlepší považovány matrace z líné pěny.

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnouTvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Líná matrace se dokáže přizpůsobit poloze člověka

Kvalitní matrace z líné pěny jsou určeny pro denní využití. Je to dáno především samotnou charakteristikou použitého materiálu, tedy líné pěny. Jedná se o materiál, který dokáže efektivně reagovat na tělesnou teplotu a tělo člověka. V praxi jde o to, že se matrace líná pěna vždy přizpůsobí naší poloze. Díky tomu má tělo neustále výbornou podporu, nejsou namáhány krk, trup, páteř či hlava. Ideální rozložení váhy je pro matrace z líné pěny zcela charakteristickým rysem.

Matrace s tvrdším profilem

Zdravotní matrace s komfortní línou pěnou se vyrábějí v různých variantách, a to i podle tvrdosti. Někteří z nás nemají příliš rádi, pokud je matrace příliš měkká, necítí se pak dostatečně komfortně a jejich spánek pak není tak kvalitní a uspokojující. Z tohoto důvodu jsou v obchodech k dostání také tvrdé matrace z líné pěny, které si sice udržují všechny vlastnosti typické pro línou pěnu ( zejména elasticitu), avšak během spánku nedochází k jejich přílišnému propadu. Tvrdá matrace je vhodná i pro jedince, kteří mají trochu vyšší hmotnost a na klasické měkké matraci by se jim nespalo dobře.

Komfortní matrace z líné pěny i dalších kvalitních materiálů, jako jsou BIO pěna nebo studená pěna, vyrábí v tuzemsku společnost Tropico. Zdravotní matrace Tropico jsou navrhovány tak, aby přispívaly k maximálnímu komfortu a pohodlí během spánku člověka.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vysoce kvalitní korkové podlahy

Vysoce kvalitní korkové podlahy

Stavíte dům a rádi byste si pořídili do Vaší nové domácnosti také hezkou a zároveň kvalitní podlahu? Nechejte se zlákat nabídkou společnosti Meister a pořiďte si některou podlahu z jejího nabídkového katalogu. Korkové podlahyjsou jedním z velmi oblíbených druhů podlah. Spousta zákazníků u ní obdivuj…

Matrace Comfort: příjemné spaní na luxusní matraci

Matrace Comfort: příjemné spaní na luxusní matraci

O tom, že pro kvalitní spánek je zapotřebí mít k dispozici pohodlnou postel, netřeba dlouze polemizovat. Každý, kdo si někdy „vychutnal“ spánek v tvrdé posteli bez matrace, jistě nechce tento zážitek pravidelně pociťovat v momentě, kdy doma ulehá ke spánku po náročném pracovním dni. Nejen postel, al…


Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Pokud se dobře nevyspíme, cítíme pak během dne únavu a ospalost. Člověk by měl spát alespoň pět hodin denně, záleží samozřejmě na individuálních potřebách. Pro dobrý spánek je však potřeba mít doma vhodnou postel a také matraci.
Odkazy