verze pro tisk

Účinné čištění vody v septiku a čistírně odpadních vod zajistíte přidáním bakteriálních složek

20. březen 2015

Pokud vaše domácnost není napojena na obecní kanalizaci, musíte si u domu vybudovat septik, žumpu, případně domovní čističku odpadních vod. Do těchto zařízení se soustřeďují veškeré odpadní vody a splašky, které doma vyprodukujete. Pro účinnější a rychlejší čištění vody je na místě si pořídit speciální BIO přípravky. Obsahují totiž aerobní bakterie.

Zdroj: subio.czZdroj: subio.cz

Proč využívat bakterie do septiků, žump a ČOV?

Přírodní bakterie a enzymy přispívají k rychlejšímu rozkladu a likvidaci organických látek, jež jsou součástí odpadních vod a splašků. Voda se pak díky tomu rychleji vyčistí a je možné ji následně vypustit do řeky či volné přírody, aniž by hrozilo její znečištění a zamoření.

Vše funguje na velmi jednoduchém principu. Stačí si pořídit set pro žumpy a septiky, případně set pro domovní čistírny. Balení obsahuje bakteriální složky. Stačí jej aplikovat do zařízení a pak už jen vyčkat, až bakterie začnou působit. Postupně rozloží organické znečištění vody a tuky. Sníží také zápach, který se line z odpadní vody.

Výhody využití bakteriálních složek

Výhoda využití bakteriálních složek spočívá nejen v účinnějším způsobu čištění odpadních vod, ale také v prodloužení doby, po kterou septik, žumpu či domácí čistírnu odpadních vod nebudete muset nechat vyvážet. V konečném důsledku tak navíc ušetříte za odvoz odpadních vod. Zatímco klasickou žumpu musíte vyprazdňovat i několikrát do měsíce, v případě použití BIO přípravků s aerobními bakteriemi budete odpad vyvážet v mnohem delších intervalech.

Doma používejte BIO přípravky, které neponičí biologické kultury v septiku

Bakterie, které čistí vodu v septiku či žumpě, vydrží déle, pokud doma použijete BIO přípravky, jež tyto bakterie nepoškozují. Ideální je používat například bezchlórové BIO WC čističe a mycí prostředky. Neničí aplikované biologické kultury v čistících zařízeních.

Nezapomeňte ani na ekologické čištění vody v zahradním jezírku

Čištění vody je třeba provádět nejen v septicích a ČOV. Pokud na zahradě máte jezírko, myslete také na vodu v něm. Účinným řešením je využití přípravku Aqua CB – Zahradní jezírka, jenž rovněž díky unikátnímu složení biokultur zajišťuje čistotu vody a pomáhá k udržení biologické rovnováhy v jezírku. Je navíc šetrný k životnímu prostředí i rybkám žijícím v jezírku.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Spousta domácností není napojena na centrální odvod odpadních vod. Problém s tím, kam s odpadní vodou, však musí řešit, jinak by na zahradě a v blízkosti domu museli jejich majitelé začít velmi rychle používat gumáky, což by asi nebylo nejvhodnější. Kromě tradičních septiků a žump se dá využít moder…

Jak funguje domácí čistírna odpadních vod

Jak funguje domácí čistírna odpadních vod

Mnozí z vás mají chatu či chalupu. Ty bývají v odlehlejších místech a na vesnicích, kde není možné kanalizaci napojit na centrální odvod. Splašky, které vznikají v souvislosti s provozem takovýchto objektů, ale nemůžete jen tak nechat vypustit do blízkého potoka či někam na louku. Obsahují totiž lát…


Tři rady, jak účinně vytápět dům plynovým kotlem

Tři rady, jak účinně vytápět dům plynovým kotlem

Vytápíte-li rodinný dům zemním plynem, měli byste vědět, jak docílit toho, aby bylo vytápění efektivní a zároveň vás nestálo zbytečně moc peněz.

Čištění koberců Brno

Čištění koberců Brno

Pro všechny, co je trápí špatně vyčištěné koberce, chci sdělit svoji zkušenost s vyčištěným kobercem od společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. Naše rodina žije v obrovském domě, kde kvůli chladu v zimním období máme všude položené koberce. Tou dobou také nechceme nechávat našeho psa opuštěného venku, a …
Odkazy