verze pro tisk

Venkovní schodiště před dům: Na co nezapomenout při realizaci venkovních schodů

30. září 2013

Některé rodinné domy mají vstup do objektu vyřešen tak, že jsou dveře nad úrovní země. Aby byl přístup k nim pohodlný a člověk se nemusel při každém příchodu škrábat několik desítek centimetrů na vstupní práh, je samozřejmě potřeba u dveří postavit schodiště. Pakliže i vy počítáte s výstavbou venkovního schodiště u domu, myslete nejen na jeho vzhled, ale také i na bezpečnost.

Foto: presbeton.czFoto: presbeton.cz

Právě bezpečnost je pro venkovní schodiště velmi důležitým aspektem. Je nutné zajistit, aby schody byly protiskluzové. Oceníte to zejména v zimních měsících, kdy jejich povrch namrzne, zasype jej vrstva sněhu, případně ho zkropí dešťové kapky, které ostatně mohou pozlobit v každém ročním období.

Bezpečné schody

  • Protiskluzný materiál
  • Bezpečnostní protiskluzové pásky
  • Stabilní zábradlí
  • Kvalitní osvětlení

Při realizaci venkovního schodiště je tak nutné vybrat takový materiál, který nebude ani v případě zhoršených klimatických podmínek klouzat. Pokud už přeci jen takovýto materiál pro venkovní schodiště použijete, je na místě zajistit bezpečnost alespoň různými doplňky. Zejména se hodí protiskluzové pásky.

Z hlediska bezpečnosti není na škodu schody opatřit zábradlím. Je to vhodné hlavně u těch typů schodišť, která mají více stupínků a zabírají větší plochu. Zde je podstatné, aby zábradlí bylo co nejpevněji ukotveno, aby se při kontaktu s rukou nevyvrátilo.

Osvětlení schodiště - praktický doplněk

Jakmile máte venkovní schodiště postavené a zajištěné z hlediska bezpečnosti, můžete se směle pustit do úpravy jeho okolí. Schody u domu budou rozhodně vypadat lépe, pokud kolem nich umístíte například bodová světla, která je budou osvětlovat ve večerních hodinách. I ta ostatně přispějí k větší bezpečnosti. Přeci jen chodit po schodech v noci, když nejsou osvětlené, je dosti riskantní a chůze po nich se lehce zvrtne v pád a následné zranění.

Nové schody od Presbeton Nova

Myslete především na svoji bezpečnost. Pokud si nevíte rady s tím, jaký materiál zvolit, případně hledáte firmu, která by byla schopna zrealizovat skutečně bezpečné venkovní schodiště, obraťte se na firmu Presbeton Nova, s.r.o., a to prostřednictvím webu presbeton.cz, kde naleznete potřebné informace a kontakty.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Venkovní dlažba pro prostransví před domem

Venkovní dlažba pro prostransví před domem

Prostranství před domem je vhodné nějakým způsobem upravit. Kromě trávníku se dá využít také venkovní dlažba. Existuje přitom několik typů venkovní dlažby, které se liší vzhledem i materiály, z nichž jsou vyrobeny.

Venkovní dřevěné terasy před dům

Venkovní dřevěné terasy před dům

Není nad to, když se za pěkného počasí můžeme v klidu posadit na terasu našeho domu, dát si drink a v klidu se slunit. Terasy u domu jsou, podobně jako většina teras před restauracemi, nejčastěji vyráběny ze dřeva. Je přitom potřeba používat kvalitní a trvanlivé dřevo, které bude zároveň dostatečně …


Dřevěné schodiště do rodinného domu

Dřevěné schodiště do rodinného domu

Při výstavbě rodinného domu v určité chvíli přijde na řadu otázka, jaké schodiště použijeme pro propojení pater domu. Vždy záleží na konkrétních dispozicích objektu. Na každý typ schodiště je univerzální a využitelný pro všechny rodinné domy. Před realizací schodiště je tak dobré vše komunikovat s o…

Investice do venkovních rolet se vyplatí po celý rok

Investice do venkovních rolet se vyplatí po celý rok

Součástí exteriéru rodinného domu mohou být také venkovní rolety. Jde o prvek, který má kromě estetické funkce mnoho dalších pozitiv, díky nimž se do něj vyplatí investovat. A to klidně i v zimě, kdy vás tolik netrápí sluneční paprsky.
Odkazy