verze pro tisk

Výběr podlahy do místností

23. březen 2011

Výběr podlahy do bytu je třeba si pořádně promyslet. V úvahu přitom musíme brát vhodné typy podlah pro jednotlivé místnosti. Zejména prostory, jako jsou koupelna či kuchyně budou potřebovat rozhodně jiný povrch a druh podlahy, nežli například obývací pokoj, neboť jsou na ně kladeny zcela jiné nároky.

Výběr podlahy do místnostíVýběr podlahy do místností

Pro některé místnosti je třeba vybírat podlahu velmi důkladně

Například v kuchyni se počítá s tím, že sem tam upadne nějaká ta potravina na zem a proto si vybírejme takovou podlahu, kterou půjde snadno vyčistit. V případě koupelny, kde je vlhké prostředí, bychom si zase měli dát pozor na to, abychom se vyhnuli podlaze, která bude příliš náchylná k uklouznutí.

Nejběžnější druhy podlah

Výrobci dnes v obchodech nabízejí hned několik základních druhů podlah. Mezi nejoblíbenější patří plovoucí podlahy, dřevěné podlahy a laminátové podlahy. Zatímco dřevěné podlahy jsou více finančně náročné a také náročnější na pravidelnou údržbu, laminátové podlahy jsou pravým opakem. Dřevěné podlahy jsou však zřejmě nejkrásnější, zvlášť pokud je použito kvalitní a odolné dřevo.

Laminátové podlahy mohou mít mnoho podob, dají se například pořídit i barevné imitace dřeva, kdy na první pohled nepoznáte, zda je v místnosti položena dřevěná či laminátová podlaha.

PVC podlahy

V místnostech, které jsou náchylnější na poškození a zašpinění, jsou vhodné spíše vinylové podlahy či PVC podlahy, jejichž snadná údržba, vysoká odolnost a zároveň poměrně nízká cena je předurčují k hojnému využití jak v bytech a domech, tak i ve veřejných budovách.

Korkové podlahy

Máte-li rádi přírodní materiály, pak kromě klasických dřevěných podlah lze využít například korkové podlahy, jež jsou mimochodem velmi odolné proti stlačení a změnám teplot. I tyto vlastnosti způsobily, že korkové podlahy jsou v posledních zhruba pěti letech velmi populární.

Podrobnosti o výběru podlahy se nyní můžete dozvědět na nezávislém internetovém portálu vyber-podlahy.cz. Naleznete zde také fotogalerii jednotlivých druhů podlah, firmy, které je vyrábějí a jejich ceníky.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Marek

pátek, 27. prosinec 2019
10:06

posted by: Marek [Odpovědět]

Čtěte také...

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Žijeme v době, pro kterou je typické zrychlení, stres a život v městských zástavbách. Města se rozrůstají a s nimi i počet lidí v nich žijících. Svět ovládá globalizace, v jejímž důsledku je čím dál těžší zachovat si tradice, historii a unikátnost místa, ve kterém žijeme. To se odráží i v přemýšlení…

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Při rekonstrukcích nebo výstavbách bytů či rodinných domů se v posledních letech projevuje nový trend - majitelé začínají investovat do kvalitního způsobu vytápění, neboť chtějí topit efektivně a zároveň i levněji nežli doposud. Velký zájem je především o podlahové vytápění.


Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

Radiátory do podlahy - efektivní a levné vytápění

Výbornou alternativou ke klasickým radiátorům se mohou stát radiátory do podlahy, někdy také nazývané konvektory. Radiátory do podlahy jsou už jen z hlediska designu pro mnohé majitele domů příjemnější. Daleko podstatnějším faktem však je to, že radiátory do podlahy jsou také úspornější a efektivněj…

Přehled materiálů pro palubky a plovoucí podlahy

Při vstupu do místnosti si téměř vždy všimneme stěn a podlahy. Vymalovat pokoj můžeme téměř kdykoliv, ale výběr podlahy bude určující pro vzhled místnosti na dlouhá léta. Měli bychom si proto ujasnit co od podlahy očekáváme a jakou péči ji chceme věnovat.
Odkazy