verze pro tisk

Za nákupem orientálních kusových koberců už nemusíte do Persie

30. březen 2016

Snad každý z nás si oblasti někdejší Persie a Orientu spojuje s výrobou koberců. Právě v těchto končinách mají bohatou tradici, z Orientu a Persie se postupně dostaly do celého světa. I v dnešní době jde o velmi žádané zboží. Pokud i vy chcete mít doma moderní kusové koberce z tradičních zemí, jako jsou Indie, Pákistán či Írán, nemusíte jezdit nikam daleko. Ba dokonce vlastně vůbec nikam. Pořídíte je totiž online.

Zdroj: buchara.czZdroj: buchara.cz

Je skvělé, že se moderní koberce z Persie a Orientu, které si zakládají na tradiční ruční výrobě, dají zakoupit velmi jednoduše přes internet. U nás konkrétně v eshopu buchara.cz, který nabízí jak oblíbené Gabbehy z Íránu a Indie, tak i třeba varianty z Nepálu, Turkmenistánu, Turecka či Pákistánu.

Pár důvodů, proč investovat do kusových koberců z Orientu

Proč si vlastně domů pořídit takovýto kusový koberec? Jde nejen o prostředek k zakrytí holé podlahy, jako tomu bývá v případě strojově vyráběných koberců, které jsou běžně dostupné.

Orientální kusové koberce jsou i určitým stylovým a designovým prvkem, který výrazně obohatí interiér každé domácnosti. Stačí jeden kousek o rozměrech 2x1m a rázem se místnost zcela promění.

Perský koberec působí lehce exoticky, zároveň i luxusně a hlavně originálně. Právě originalita je to, co je pro Gabbehy a další druhy koberců z těchto zemí tolik charakteristické.

Díky ruční výrobě a používání přírodních barev působí jedinečným dojmem, určitě si je nespletete s běžnými koberci, které doma používá každý z nás.

Kdo má vkus, má doma kusový koberec

Je pravdou, že moderní koberce typu Gabbeh nepatří k nejlevnějším. Jsou luxusní, o tom není pochyb. Vysoká cena jde však ruku v ruce s kvalitou a poctivostí, s níž jsou vyráběné.

Pravý orientální kusový koberec vydrží i několik generací a i po takové době je stále jako nový. Každý, kdo se v kobercích alespoň trochu vyzná, nebo má styl a vkus, by měl mít doma alespoň jeden takový.

Moderní koberce z Persie a Orientu pořídíte v eshopu společnosti Buchara. Obchodu, který má vůbec nejbohatší nabídku těchto produktů v ČR.

Komerční sdělení

-cop-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Čištění koberců Brno

Čištění koberců Brno

Pro všechny, co je trápí špatně vyčištěné koberce, chci sdělit svoji zkušenost s vyčištěným kobercem od společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. Naše rodina žije v obrovském domě, kde kvůli chladu v zimním období máme všude položené koberce. Tou dobou také nechceme nechávat našeho psa opuštěného venku, a …

Plastové bazény v akci: Za kvalitu nemusíte platit stovky tisíc

Plastové bazény v akci: Za kvalitu nemusíte platit stovky tisíc

Mít venkovní bazén na zahradě bylo dříve jedním ze symbolů bohatství. Zatímco se vaši sousedé cachtali ve vodě před domem, vy jste se museli do veřejného bazénu či k rybníku. Dnes už je ale doba jiná, ceny šly hodně dolů. A to díky tomu, že jsou v nabídce moderní plastové bazény v akci. Nabízí je pr…


Jak oživit váš interiér? Stylovými koberci

Mnozí mohou pokládat koberce za přežitek let minulých, nicméně moderní modely nemusí být notně nataženy do všech místností od rohu do rohu. Vyzkoušejte váš interiér oživit kusovými koberci dle vašeho vkusu a umístit je tak, aby designově doplňovaly vzhled pokoje a zároveň byly plně funkční.

Mokro-suché vysávání zbaví koberce veškerých nečistot

Mokro-suché vysávání zbaví koberce veškerých nečistot

Čištění koberců běžným vysavačem nedokáže vysát nečistoty, které jsou usazeny hlouběji ve vláknech. Stejně tak se nezbavíte ani bakterií a zaschlých skvrn. V případě, že chcete mít koberce dokonale čisté, použijte průmyslový vysavač, který funguje na principu mokro-suchého vysávání.
Odkazy