verze pro tisk

Záclony do oken jdou jen těžko pověsit bez garnýže

16. květen 2012

Součástí vybavení prakticky každé domácnosti jsou také záclony a závěsy do oken. Tyto doplňky mají v zásadě dvě funkce.

foto: garnyzekovove.czfoto: garnyzekovove.cz

V první řadě se záclony používají z praktických důvodů. Mají zabraňovat přímému pronikání světla do místnosti, zároveň do značné míry také působí pro udržení soukromí, kdy je skrz ně znemožněno nahlédnout zvenčí do bytu.

 

Řada BronxŘada Bronx
Zdroj: garnyzekovove.cz

Druhým důvodem, proč se záclony v domácnostech objevují již desítky let, je estetická funkce. Záclony a závěsy dokáží dodat místnosti atmosféru. Pakliže jsou vhodně zvolené, pak ladí s celkovou koncepcí interiéru a jsou výborným a nenákladným doplňkem.

Abychom však záclony mohli do oken věšet, je potřeba mít nainstalované záclonové tyče.

I garnýž může být pěknou ozdobou bytu

Záclonové tyče, neboli garnýže, jsou obvykle instalovány do zdi nad oknem, výjimečně se pak montují třeba v půli okna ve chvíli, kdy majitel chce mít zakrytu jen polovinu okenního prostoru.

 

Řada BrooklynŘada Brooklyn
Zdroj: garnyzekovove.cz

 

Dnes se dají pořídit garnýže levně, a to i v luxusních provedeních a kvalitních materiálech. Právě materiál je tím hlavním, co ovlivňuje kvalitu garnýže.

Dřevěné garnýže jsou dnes nahrazovány kvalitními kovovými tyčemi

Zatímco dříve se velmi často používaly dřevěné garnýže jednoduchých tvarů, bez esteticky hodnotných okrajů, dnes převládají zejména kovové garnýže, které jsou mnohem odolnější, bez problémů vydrží třeba i třicet let.

 

Řada ManhattanŘada Manhattan
Zdroj: garnyzekovove.cz

 

Kovové záclonové tyče se dají zakoupit s velmi působivými ozdobnými koncovkami, díky nimž se pak garnýže dají považovat za velmi originální doplněk interiéru. Záclony na garnýži se věší ručně, v případě jejich posunování však lze kromě ručního popotahování zvolit i posun pomocí lankového zařízení.

Prodejce kovových garnýží

Kvalitní kovové garnýže prodává společnost garnyzekovove.cz. Jedná se o kvalitní záclonové tyče, které mají třicetiletou životnost, jsou galvanicky pokovené. Kvalita obvykle stojí hodně peněz, nicméně garnýže v tomto eshopu lze zakoupit za velmi příznivé ceny.

Řada QueensŘada Queens
Zdroj: garnyzekovove.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 4.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak pověsit záclony? Známe jednoduchý postup

Jak pověsit záclony? Známe jednoduchý postup

Záclony jsou dekorativním doplňkem, který se používá v drtivé většině českých domácností. Plní ale nejen estetickou, ale i praktickou funkci, kdy pomáhají snížit průhled zvenčí skrz okna. Aby však sloužily dobře, je nutné mít vyřešeno jejich zavěšení.

Moderní záclony pro rok 2014

Moderní záclony pro rok 2014

Blíží se konec roku a s ním přicházejí i nové trendy v oblasti bydlení a vybavení domácnosti. Ty se nevyhýbají ani záclonám a závěsům. Nastiňme si tedy, jaké se dají očekávat trendy pro moderní záclony v roce 2014.


Jak spolehlivě vybělit záclony?

Jak spolehlivě vybělit záclony?

Léta používané záclony i při pravidelném praní ztrácejí svůj původní vzhled. Platí to zejména pro klasické bílé varianty, které postupně šednou. Ve chvíli, kdy už se vám zdají příliš matné a chcete jim navrátit původní vzhled, stačí kromě běžného vyprání použít jeden z osvědčených triků.

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

Záclony a závěsy jsou praktickými doplňky zejména v ložnici. Ve chvíli, kdy byste je zde neměli, mohlo by vás po ránu nepříjemně otravovat vycházející sluníčko. Ti z vás, kteří pak spí po noční, by v místnosti měli příliš mnoho světla a spánek by pak nebyl tak kvalitní. Do ložnice lze zvolit téměř j…
Odkazy