verze pro tisk

Základní ochrana před zloději? Kvalitní bezpečnostní dveře

30. duben 2013

Mnozí majitelé domácností mají zcela oprávněné obavy z toho, že jejich byt či dům navštíví zloději, kteří si z něj odnesou cenné předměty. Přitom si ale mnozí z nás neuvědomují, že domácnosti lze zabezpečit tak, aby riziko vykradení bylo zcela minimální. Základem pro větší zabezpečení objektu jsou kvalitní bezpečnostní vchodové dveře.

foto: next.czfoto: next.cz

Při pohledu na vchodové dveře u mnoha objektů mnozí odborníci doslova trnou hrůzou. Majitelé totiž mají tak špatné vchodové dveře, že by se skrz ně dostal i méně zručný zloděj během několika minut. Investice do bezpečnostních dveří je přitom minimální, účinek však mají značný.

Jak poznat odolné bezpečnostní dveře

Jak se vlastně poznají kvalitní bezpečnostní dveře, které spadají do 3. či 4. bezpečnostní třídy? Pakliže prodejce či výrobce uvádí, že jím nabízené bezpečnostní dveře patří do jedné z těchto dvou kategorií, garantuje, že vchodové dveře odolají zloději, který se skrz ně bude chtít dostat i v případě, že použije páčidlo, pilku či jiné nástroje. Naopak, pokud jsou dveře špatné, pilkou, kladivem či pouhým vykopnutím se skrz ně dá projít velmi snadno.

Pakliže si tedy pořizujete nové vchodové dveře, rozhodně se zajímejte o to, do jaké bezpečnostní třídy spadají a volte vždy bezpečnostní dveře 3. nebo 4. třídy. Budete tak mít jistotu, že dveře budou skutečně bytelné.

Na jaké prvky je třeba si u vchodových dveří dát zvláštní pozor

Důležité je, aby vchodové dveře měly kvalitně provedené zárubně, podstatným prvkem je pak samozřejmě také kvalita zámku a bezpečnostní vložky. Ideální je, pokud mají dveře hned několik zámků, pak se skrz ně lze bez klíčů dostat opravdu jen stěží.

K většímu zabezpečení vchodu dobře poslouží také přídavné dveře. Ty se montují z vnitřní strany vchodových dveří. Zloděj tak má na první pohled dojem, že překonává pouze jednoduché dveře, ovšem posléze zjišťuje, že z vnitřní strany se nacházejí další, přídavné dveře, které jsou již nepřekonatelné.

Dalšími bezpečnostními prvky, do nichž je doporučováno investovat, jsou třeba řetízky na dveře.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bezpečnostní vchodové dveře pomáhají chránit váš majetek

Bezpečnostní vchodové dveře pomáhají chránit váš majetek

Z hlediska ochrany majetku, který se nachází v domě, jsou velmi důležité bezpečnostní vchodové dveře. Pakliže vstupu do domu zabraňují nekvalitní dveře, je více než pravděpodobné, že v případě návštěvy si zloději budou razit cestu právě skrz ně. Zkušení zloději se přes obyčejné vchodové dveře, které…

Bezpečnostní dveře NEXT

Bezpečnostní dveře NEXT

Bezpečnostní dveře jsou jen jedním z prvků, který může ochránit Váš majetek. Patří však mezi nejdůležitější. Bez kvalitních vchodových dveří se může lehce stát, že přijdete domů a při pohledu na vykradený byt Vám zbudou oči pro pláč. Neváhejte a co nejdříve si pořiďte kvalitní bezpečnostní dveře.


Kvalitní garážová vrata: Účinná ochrana Vašeho majetku

Kvalitní garážová vrata: Účinná ochrana Vašeho majetku

Ke každému rodinnému domku patří garáž. To, co vás na ní jako první zaujme, jsou garážová vrata. Proto je vybíráme zejména s ohledem na to, aby vhodně doplnily vzhled našeho obydlí. Pochopitelně to není jediný parametr, který musíme vzít v úvahu.

V moderním domě nesmí chybět kvalitní a stylové dveře

V moderním domě nesmí chybět kvalitní a stylové dveře

Dveře jsou standardní součástí snad všech bytových, ale i nebytových prostorů. V dnešní době není při jejich výběru zapotřebí naprosto žádných limit. Nejdůležitějším kritériem by měla být vždy kvalita, která jde ruku k ruce s životností. Neméně podstatnou roli hraje zcela jistě i stylové provedení.…
Odkazy