verze pro tisk

Žaluzie ochrání nejen před slunečními paprsky

20. leden 2017

V dnešní době jsou okenní doplňky v podobě žaluzií standardní záležitostí téměř každé domácnosti. Díky širokému sortimentu je z čeho vybírat, při pořizování nových žaluzií se tak není nutné jakkoliv omezovat. Budete-li správně postupovat, zajistíte žaluziemi nejen ochranu před ostrými slunečními paprsky či to, aby se vám do místností nikdo nedíval z venku ve večerních hodinách, ale rovněž posílíte i celkový styl bydlení. Žaluzie totiž představují i designové prvky, které zcela jistě promluví do celkového komfortu ve vašem zázemí.

Žaluzie ochrání nejen před slunečními paprskyŽaluzie ochrání nejen před slunečními paprsky

Vertikální a horizontální žaluzie

Žaluzie, které jsou aktuálně nabízeny, lze rozdělit do dvou základních skupin – jedná se sice o vertikální žaluzie a horizontální žaluzie. Naprostou převahu zažívají horizontální žaluzie, které se rolují tradičně shora dolů nebo obráceně. Naproti tomu vertikální žaluzie se pohybují v rámci své trajektorie zprava doleva nebo zleva doprava. Vertikální žaluzie nachází největší uplatnění zejména u delších okenních systémů.

Žaluzie z hliníkových lamel jsou nejrozšířenější

Co se týká materiálu, tak v současnosti jednoznačně vedou žaluzie vyrobené z hliníkových lamel. Právě ony totiž splňují předpoklady maximální spokojenosti – jsou odolné a vyznačují se vysokou životností. Nepotřebují žádnou speciální údržbu. Zároveň působí stylově, jsou k dispozici v nepřeberných variacích a lze je pořídit za velice sympatickou pořizovací cenu.

V dřívější době se využívaly i papírové žaluzie, které jsou však dnes již dávno zapovězeny. Avšak toto nejsou zdaleka jediné materiály, z nichž jsou žaluzie vyráběny. Zajímavou alternativou, především u určitých architektonických podob nemovitostí, mohou být i dřevěné žaluzie.

Žaluzie jsou drobností, která může přispět v budování komfortu bydlení

Vyberete-li si kvalitní praktické a designové žaluzie, můžete i tímto malým krokem přispět ke zvýšení komfortu vaší domácnosti. Kromě kvality se zaměřujte také na sladěnost s ostatními, ať již účelovými, tak i dekoračními prvky v místnostech, kam žaluzie pořizujete!

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Žaluzie a rolety k vašim oknům patří

Žaluzie a rolety k vašim oknům patří

Moderní a efektivním doplňkem každé domácnosti jsou okenní žaluzie nebo rolety. Zejména v horkém letním počasí nás ochrání před pronikáním ostrých slunečních paprsků. Pokud bydlíte v přízemí nebo v těsné zástavbě, zabrání také zvídavým pohledům do vaší domácnosti.

Plechová střešní krytina kvalitně ochrání střechu vašeho domu

Plechová střešní krytina kvalitně ochrání střechu vašeho domu

Kvalitu střechy ovlivňuje několik faktorů. Jednou z jejích nejdůležitějších částí je střešní krytina. Ta chrání dům před zatékáním ve chvíli, kdy venku prší, dále pak i před dalšími klimatickými jevy, zejména větrem. Ve chvíli, kdy provádíte rekonstrukci nebo výstavbu střechy, máte možnost vybrat si…


Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Pravidelné čištění fasády byste neměli brát na lehkou váhu. Nečistoty neovlivňují pouze estetické, ale také funkční vlastnosti materiálu, o životnosti nemluvě. Ale jak se zbavit nečistot, které se dostaly hlouběji do podkladu? Nemusíte zoufat, i na to existuje řešení. Počítejte však s tím, že se neo…

Venkovní dřevěné terasy před dům

Venkovní dřevěné terasy před dům

Není nad to, když se za pěkného počasí můžeme v klidu posadit na terasu našeho domu, dát si drink a v klidu se slunit. Terasy u domu jsou, podobně jako většina teras před restauracemi, nejčastěji vyráběny ze dřeva. Je přitom potřeba používat kvalitní a trvanlivé dřevo, které bude zároveň dostatečně …
Odkazy