verze pro tisk

Centrální vysavače: Jednoduchý a pohodlný úklid domu

24. únor 2011

Při úklidu většího bytu nebo rodinného domu je mnohem efektivnější nechat si vybudovat centrální vysávání. Namísto klasického vysavače, se kterým je obtížnější manipulace a ve větších prostorech je potřeba neustále měnit vaky na prach apod., použijeme centrální vysavač, jehož dosah může být po celém domě.

Centrální vysavače: Jednoduchý a pohodlný úklid domuCentrální vysavače: Jednoduchý a pohodlný úklid domu

Jak fungují centrální vysavače

Centrální vysavače fungují na poměrně jednoduchém principu. V domě je zabudována sací jednotka, která má zároveň sběrnu prachu a nečistot. Tuto sací jednotku je nejlepší umístit mimo prostory, které často využíváme, nejlépe do sklepa. I nejlepší sací jednotky centrálního vysavače totiž přeci jen při provozu vydávají určitý hluk, který by nám mohl obtěžovat.

Ze sací jednotky vede do domu (či bytu) systém potrubních rour, které ústí v jednotlivých místnostech domu. V praxi to znamená, že zásuvky, v nichž potrubí končí, budou rozmístěny v závislosti na délce hadice vysavače tak, abychom mohli spolehlivě uklidit celý domov.

Hadice se zapojí do speciálních zásuvek

Jak již bylo naznačeno, celé potrubí je zakončeno speciálními zásuvkami, do nichž se při procesu úklidu zapojí hadice na vysávání. Některé hadice mají ruční ovládání přímo na držadle, u jiných je vysávání automaticky spuštěno v momentě, kdy hadici zapojíme do zásuvky. Možnost regulace na držadle je velice výhodný, lze tak upravovat intenzitu vysavače.

Délka hadice centrálního vysavače

Na závěr si řekněme, že standardní délky hadic jsou výrobci dělány u centrálních vysavačů od 7,5 m až do 15m. Delší zpravidla nejsou potřeba, neboť je mnohem efektivnější při práci používat kratší hadici a naopak mít po domě „rozeseto“ více vývodů na její zapojení.

Efektivnější úklid

Centrální vysavače jsou velkým pomocníkem, který dokáže zpříjemnit a zjednodušit úklid domu. Nyní se hojně objevují zejména v novostavbách, ani u starších domů však s jejich použitím není problém. Díky centrálnímu vysávání bude Váš dům mnohem čistější a útulnější, centrální vysávání má totiž mnohem větší efektivitu vysávání špíny a prachu.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Centrální vysavače pro úklid podlah v domě

Centrální vysavače pro úklid podlah v domě

Pakliže máme velkou domácnost, je úklid podlahy časově náročný a používání klasického vysavače je značně nepraktické, neboť musíme neustále měnit pytel na prach. V rodinných domech či větších bytech je tak daleko lepší používat centrální vysavače.

Úklid domu pomocí chytrého vysavače Kobold

Úklid domu pomocí chytrého vysavače Kobold

V žádné domácnosti by neměl chybět vysavač. Bez vysavače se na podlahách hromadí prach a špína a život v domě pak v takovémto nepořádku není pro nikoho příjemný. Zvlášť pro lidi, kteří trpí na alergii z prachových a pylových částic, je dobré si pořídit opravdu kvalitní vysavač, který bude pracovat s…


Robotické vysavače pro efektivní úklid

Robotické vysavače pro efektivní úklid

Hned na začátku je třeba říci, že robotický vysavač umí uklízet sám. Prostě vás k tomu nepotřebuje a uklidí i tehdy, když nejste doma. To znamená, že můžete jít na procházku se psem nebo třeba do kina, a když se vrátíte, bude váš byt čistý.

Na úklid domu si raději pozvěte profesionální úklidovou firmu

Na úklid domu si raději pozvěte profesionální úklidovou firmu

Namísto zdlouhavého a vyčerpávajícího uklízení domácnosti je mnohem lepší a jednodušší si objednat služby úklidové firmy, která provádí vše, co s úklidem souvisí.
Odkazy

chladničky s mrazákem

Kombinované chladničky s mrazákem dole od Whirpool.