verze pro tisk

Léto se blíží: Je nejvyšší čas na výběr klimatizace do bytu

26. duben 2016

Určitě máte ještě v živé paměti loňská úmorná vedra během celého léta. Ti z vás, kteří bydlí v panelových bytech, museli doslova trpět. Ke zpříjemnění klimatických podmínek nepomohly ani naplno spuštěné větráky. I letos se dá očekávat, že budou teploty velmi vysoké. Je tedy nejvyšší čas se na ně připravit. Vedru a dusnu v domácnosti nejlépe zabráníte tím, že si pořídíte klimatizace. Vybrané druhy klimatizačních jednotek se bez problémů dají nainstalovat i do bytů v panelácích.

Zdroj: topenivodaplyn.czZdroj: topenivodaplyn.cz

Jak na výběr klimatizace?

Výběr klimatizace do bytu musíte podřídit nejen svým finančním možnostem, ale také velikosti prostoru, v kterém má zařízení sloužit. Velmi záleží na tom, zda chcete klimatizovat celý byt, nebo vám postačí klimatizace v jedné místnosti.

Pro více místností se využívají takzvané multi-split jednotky. Velikost prostoru, který má zařízení chladit, samozřejmě ovlivňuje jeho výběr i z hlediska výkonu.

Nejlevnější řešení? Mobilní varianty

Pokud vás zajímá hlavně cena a přesto chcete mít doma v bytě účinné zařízení, které vás ochrání před vedrem a dusnem, bude pro vás asi nejlepším řešením mobilní klimatizace.

Velkou výhodou mobilních variant je snadná instalace. Při ní není zapotřebí žádné složité vrtání do zdí apod. Jednoduše ji postavíte na vhodné místo a zapojíte kabel do zásuvky s elektřinou.

Nástěnné klimatizace do větších bytů

Mobilní přenosné klimatizace jsou ale přeci jen řešením spíše do menších bytů. Do větších prostor je vhodnější zvolit klasické nástěnné klimatizace s vnitřní a vnější jednotkou. Jsou tiché, při provozu si jich prakticky ani nevšimnete. Mají také delší životnost a vyšší účinnost. Je ale pravdou, že musíte počítat s vyššími pořizovacími náklady a také náročnější montáží. Tu bych doporučil přenechat odborníkům.

Při výběru klimatizace do bytu se raději poraďte s prodejcem. Může vám nastínit nejvhodnější řešení, které bude ideální právě do vaší domácnosti. Je škoda pořídit si levnou klimatizační jednotku, u níž pak v létě zjistíte, že je k ničemu a vůbec nepomáhá.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montáž klimatizace je otázkou několika hodin, takže probl…

Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu

Přestože je léto prakticky za námi, ještě nyní máme v paměti nesnesitelná vedra, která panovala v druhé polovině srpna. Ti z nás, kteří mají vlastní rodinný dům, si tak určitě v jednotlivých místnostech užívali řádného tepla. Pokud navíc jsou některé místnosti na slunečné straně, pak přes den mohly …


Klimatizace - tepelná pohoda do domu

Klimatizace - tepelná pohoda do domu

Abychom v domě a jeho jednotlivých místnostech měli neustále příjemnou teplotu, a to i během letních veder či v zimě, je dobré si pořídit klimatizaci. Klimatizace upravuje nejen teplotu, ale má značný vliv i na vlhkost v domě.

Klimatizace zpříjemní bydlení v parných dnech

Klimatizace zpříjemní bydlení v parných dnech

Problém s teplotou v domě během letních veder může jednoduše vyřešit klimatizace. Ta dokáže v místnosti, v níž je nainstalována, vytvořit příjemné klima přesně podle toho, jak potřebujete.
Odkazy

chladničky s mrazákem

Kombinované chladničky s mrazákem dole od Whirpool.