verze pro tisk

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

27. červen 2011

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montáž klimatizace je otázkou několika hodin, takže problém s klimatem v domě může být vyřešen velmi rychle.

foto: klima-classic.czfoto: klima-classic.cz

Volba klimatizace

Před tím, něž si klimatizace pořídíme, je dobré něco o nich vědět. Na trhu dne existuje několik typů klimatizace. Zvolit můžeme například tzv. split klimatizace, tedy dělené klimatizace, které se skládají ze dvou oddělených částí, kdy první část, kompresor, je umístěna z vnějšku domu, vnitřní část, výparník, pak je uvnitř místnosti, kterou chceme klimatizovat. Díky tomuto principu je tato klimatizace velmi tichá a při provozu tak neznepříjemňuje život v domě. Montáž a servis klimatizace vždy raději přenechejte na odborné firmě.

Druhou možností je použití okenní klimatizace, kterou zabudujeme přímo do okna. Její zadní část je umístěna opět zvenčí, čelní panel je uvnitř. Montáž klimatizace tohoto typu je velmi jednoduchou záležitostí.

Mobilní klimatizace

Častou volbou je pak také mobilní klimatizace, která je levná a dá se jednoduše dle potřeby přesunovat z jedné místnosti do druhé. U této volby však počítejme s vyšší hlučností. Tato vzduchotechnika se pouze zapne do zásuvky, odvod horkého vzduchu pomocí hadice umístíme přes okno či díru ve zdi ven a máme hotovo. Jednoduchá montáž a efektivní způsob, jak vyřešit problém s nesnesitelným vedrem.

Klimatizace je sice sezónní záležitostí, nicméně pokud máte dostatek volných finančních prostředků, pak raději investujte do opravdu kvalitní klimatizace, která Vám vydrží dlouho a nebude Vás během provozu tolik vyrušovat svým hlučným motorem. Ani dražší varianty klimatizací přitom nevyjdou na nějak přehnanou sumu.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Léto se blíží: Je nejvyšší čas na výběr klimatizace do bytu

Léto se blíží: Je nejvyšší čas na výběr klimatizace do bytu

Určitě máte ještě v živé paměti loňská úmorná vedra během celého léta. Ti z vás, kteří bydlí v panelových bytech, museli doslova trpět. Ke zpříjemnění klima nepomohly ani naplno spuštěné větráky. I letos se dá očekávat, že budou teploty velmi vysoké. Je tedy nejvyšší čas se na ně připravit. Vedru a …

Klimatizace - tepelná pohoda do domu

Klimatizace - tepelná pohoda do domu

Abychom v domě a jeho jednotlivých místnostech měli neustále příjemnou teplotu, a to i během letních veder či v zimě, je dobré si pořídit klimatizaci. Klimatizace upravuje nejen teplotu, ale má značný vliv i na vlhkost v domě.


Rady pro výběr kuchyňských nožů

Rady pro výběr kuchyňských nožů

Žádná kuchyně v domácnosti se neobjede bez určitých spotřebičů, nástrojů a pomůcek, jinak by nemohla plnit svoji funkci a byla by v domě spíše jen na okrasu. Každá hospodyňka či každý muž, který má rád vaření, se například neobejde bez kvalitní sady kuchyňských nožů.

Jídelní stoly: 3 rady pro správný výběr

Jídelní stoly: 3 rady pro správný výběr

Jídelní stůl je důležitou součástí každé pořádné domácnosti. Jeho absence znamená, že se musíte neustále stravovat na méně vhodných místech, jídlo zbytečně přenášíte a máte menší pohodlí. Jedním z důsledků je pak větší nepořádek. Jak ale vybrat kvalitní jídelní stůl tak, aby vám maximálně vyhovoval?…
Odkazy

chladničky s mrazákem

Kombinované chladničky s mrazákem dole od Whirpool.