verze pro tisk

Sledování TV programů přes satelitní přijímače

24. červen 2011

Pro sledování televizních a rozhlasových programů je možné si vybrat z několika možností. Pokud nechcete či nemůžete využívat služby kabelových operátorů, naskýtá se možnost si pořídit satelitní přijímače a satelitní komplety. Ty umožní přijímat televizní programy přes satelitní vysílače, které jsou umístěny na družicích na oběžné dráze kolem Země.

Sledování TV programů přes satelitní přijímačeSledování TV programů přes satelitní přijímače

Satelitní přijímače umožní sledovat TV programy kdekoliv na našem území

Satelitní příjem má několik výhod. V první řadě jde o nabídku televizních stanic. Ta je oproti běžnému kabelovému vysílání mnohem širší, lze sledovat desítky volných i placených programů, u nichž jsou stanoveny poplatky. Příjem přes satelitní přijímače lze navíc využít prakticky kdekoliv. Velkou předností je pak také velmi dobrá kvalita zvuku a obrazu v digitální kvalitě. Satelitní komplety je také možné využít i pro příjem internetu.

Výhody a nevýhody satelitního příjmu

Drobnou nevýhodou naopak může být vyšší pořizovací cena na potřebné vybavení - antény, dekódovací karty apod. Dnes však už existují i obchody, které nabízejí satelitní přijímače a celé satelitní komplety za velmi příznivé ceny.

Při nastavení satelitního přijímače je také potřeba parabolu nasměrovat tak, aby jí nic nebránilo v kvalitním příjmu z družice.

Prodejce satelitních přijímačů a kompletů

Satelitní přijímače a komplety a také potřebné příslušenství, jako jsou dekódovací karty a moduly, paraboly, konvertory a další, lze pořídit nyní například v internetovém obchodě omko.cz. Na některé satelitní přijímače jsou zde i nastaveny akční ceny, díky nimž nebude nákup tohoto zařízení tak drahou investicí.

V současné době se nejvíce vyplatí pořídit si satelitní komplety pro příjem HDTV programů. Pokud chcete opravdu kvalitní přístroj, pak by mezi jeho funkcemi neměly chybět například PVR či možnost nahrávání pořadů na hard disk či nahrávání více programů i televize bez reklam.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Satelitní přijímače umožňují sledování stovek TV stanic

Satelitní přijímače umožňují sledování stovek TV stanic

Součástí každého obývacího pokoje v domě či bytě je dnes samozřejmě i televizor. Moderní technologie dnes umožňují sledovat stovky televizních pořadů prakticky z celého světa, a to velmi jednouše. Stačí být u některého z kabelových operátorů, případně si domů pořídit satelitní přijímače.

Co je potřeba pro sledování televizních pořadů v HD kvalitě

Co je potřeba pro sledování televizních pořadů v HD kvalitě

Moderní televizory, které dnes nahrazují starší typy televizí, již běžně umějí přijímat obraz ve vysokém rozlišení. V tomto případě mluvíme o takzvaném HDTV, anglicky High Definiton Television. Díky tomuto systému lze sledovat televizní pořady ve vysokém rozlišení obrazu i na velkých obrazovkách, an…


Nákup elektroniky přes internet

Nákup elektroniky přes internet

Při nákupu elektroniky je dobré si namísto návštěvy nejbližšího kamenného obchodu v blízkosti domova zjistit ceny, za něž se dá elektronika pořídit na internetu. Počítače, notebooky, fotoaparáty, mobily či další spotřebiče se totiž na internetu mnohdy dají pořídit daleko levněji, ušetřit se dají sto…

Nákup nového bytu přes internet má mnoho výhod

Nákup nového bytu přes internet má mnoho výhod

Nastává chvíle, kdy chcete odejít od rodičů a založit si vlastní rodinu? V tom případě určitě budete hledat nejprve vhodné bydlení. Koupě či pronájem bytu je tím hlavním krokem, který vás čeká na cestě osamostatnění se. Teprve poté totiž můžete založit vlastní rodinu. Není příliš dobré žít celý živo…
Odkazy

chladničky s mrazákem

Kombinované chladničky s mrazákem dole od Whirpool.