verze pro tisk

Tlakový hrnec: Rady pro správné používání

20. březen 2013

Zkušené hospodyňky využívají při přípravě pokrmů v kuchyni tlakový hrnec, který známe také pod názvem Papinův hrnec neboli papiňák. Vaření v tlakovém hrnci je vhodné ve chvíli, kdy chceme docílit, aby například maso bylo rychleji měkké a podušené. Jde o zařízení, které využívá vyššího tlaku.

foto: levneelektro.czfoto: levneelektro.cz

Jak funguje tlakový hrnec

Tím, že je pevně uzavřen, vzniká v hrnci vyšší nežli běžný atmosférický tlak, logicky tak v hrnci vzniká také vyšší teplota, která dosahuje až kolem 130 stupňů Celsia. Suroviny, které se v tlakovém hrnci vaří, jsou tak připraveny rychleji. Pro využívání tlakových hrnců je však potřeba dodržet jisté zásady.

Naplnění tlakového hrnce

První pravidlo se týká obsahu. Tlakový hrnec by měl být naplněn maximálně ze dvou třetin jeho objemu. Je totiž nutné počítat s tím, že pokrmy budou více pěnit. U surovin, které jsou náchylnější na pěnění či bobtnání, raději objem ještě snižte, hrnec naplňte maximálně do jeho poloviny.

Při vaření nemusíte používat tuk či příliš vody

Vzhledem k tomu, že vaření v tlakovém hrnci využívá vyšších teplot a tlaku, není při vaření zapotřebí přidávat tolik tuku či vody, pokrmy totiž vypustí více šťávy. Je to nejen praktické, ale i zdravé. Vaření v tlakovém hrnci je právem označováno za jeden z nejzdravějších způsobů přípravy jídel. Pokrmy nejsou tolik tučné a navíc si uchovají více vitamínů a živin, které jsou důležité pro lidský organismus.

Výběr tlakového hrnce

Poslední radou je volba hrnce. Vždy kupujte jen takový tlakový hrnec, který bude vyroben z kvalitních materiálů a také bude mít dobrou pojistku a uzávěr. V opačném případě může být vaření v tlakovém hrnci i lehce nebezpečné. Pakliže nevíte, kde zakoupit kvalitní tlakové hrnce, mám tu pro vás jeden tip.

Tlakové hrnce a další nádobí: nákup v eshopu

Špičkové produkty do kuchyně pořídíte v internetovém obchodě levneelektro.cz. Ten nabízí nejen tlakové hrnce, ale také špičkové nádobí Tescoma, výtečné a dokonale ostré nože Fiskars a mnoho další potřeb a doplňků do kuchyně. Vaření pro vás díky nim bude skvělou zábavou a radostí, ne jen nudnou povinností, kterou si musíte čas od času splnit.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rady pro výběr kuchyňských nožů

Rady pro výběr kuchyňských nožů

Žádná kuchyně v domácnosti se neobjede bez určitých spotřebičů, nástrojů a pomůcek, jinak by nemohla plnit svoji funkci a byla by v domě spíše jen na okrasu. Každá hospodyňka či každý muž, který má rád vaření, se například neobejde bez kvalitní sady kuchyňských nožů.

Nábytek do ložnice: jak správně vybrat postel a matraci

Nábytek do ložnice: jak správně vybrat postel a matraci

Pořizujete-li si nový nábytek do ložnice své domácnosti, rozhodně přijde na řadu také otázka, jakou postel do ní zvolíte. Postele jsou dominantou ložnic, z tohoto důvodu byste si při jejich výběru měli dát zvlášť záležet. Je třeba mít na paměti, že jde o funkční nábytek, který slouží k vašemu pohodl…


Při stavbě kachlových kamen je důležité jejich správné napojení na komín

Při stavbě kachlových kamen je důležité jejich správné napojení na komín

Stále více domácností využívá k vytápění kachlová kamna. Jde vlastně o návrat do historie. Naši předci v kamnech topili zcela běžně. Pak se však začalo vytápět ústředním topením, které kachlová kamna a krby uvrhlo téměř do zapomenutí. V posledních několika letech se ale kachlová kamna opět začínají …

Nové patrové domy a bungalovy řady HARMONY

Nové patrové domy a bungalovy řady HARMONY

Budete stavět rodinný dům a poohlížíte se po některém z typových domů? Podívejte na limitovanou edici patrových domů i bungalovů řady HARMONY, které splňují veškeré nároky na moderní a úsporné bydlení!
Odkazy

chladničky s mrazákem

Kombinované chladničky s mrazákem dole od Whirpool.