verze pro tisk

Pronájem bytu bez realitky vám ušetří peníze. Přináší i další výhody

2. září 2014

Hledáte-li ubytování v Praze nebo i v jiné lokalitě České republiky a upřednostňujete pronájem bytu, pak vězte, že to jde i bez realitní kanceláře. Pokud víte, jak na to, můžete ušetřit spoustu peněz.

Pronájem bytu bez realitky vám ušetří peníze. Přináší i další výhodyPronájem bytu bez realitky vám ušetří peníze. Přináší i další výhody

Nevýhody pronájmu přes realitní kancelář

Realitní kanceláře si obvykle účtují poplatek za zprostředkování pronájmu. Ten je často ve výši minimálně jednoho nájmu, jen výjimečně neplatíte ani korunu navíc. Mnohé realitky, které zastupují majitele nemovitostí, navíc požadují také vratnou kauci. Při hledání nového bytu k pronájmu si tak musíte připravit až několik desítek tisíc korun. A ne každý je má k dispozici.

Jak postupovat při snaze o pronájem bytu bez realitky

Jaké je tedy řešení? Najít si pronájem bez realitky. Využít se dají především internetové portály, které registrují nabídky majitelů nemovitostí. Stačí si najít odpovídající inzerát a reagovat na něj. Následně se vám ozve přímo majitel bytu, s nímž se dohodnete na dalším postupu. Vynecháte tak zprostředkovatele v podobě realitní kanceláře, čímž ušetříte za již zmiňované kauce a poplatky.

Další výhody pronájmu bez realitky

Pronájem bez realitky může být také rychlejší. Realitní kanceláře totiž mají jen omezený počet svých klientů (pronajimatelů). Kvalitní internetové portály oproti tomu sledují větší počet nabídek na pronájem i prodej nemovitostí. Máte tak možnost vybrat si ze širší nabídky, což vyhledání konkrétního bytu, o nějž máte zájem, podstatně urychluje.

Nespornou výhodou je i časová úspora z trochu jiného úhlu. Představte si, že musíte oběhnout pět, deset realitek. Už jen to vám zabere možná i několik dní, obzvláště tehdy, nebydlíte-li zrovna v Praze, Brně nebo jiném větším městě v ČR. Internet má ale doma dnes prakticky každý z vás. Svůj nový domov si tak najdete bez jakéhokoliv složitého obíhávání, stačí být online a najít si příslušný portál, který pronájem bez realitky nabízí.

Pro vyhledání nového bytu se tak rozhodně vyplatí zkusit internet. Nic za to nedáte, naopak máte možnost ušetřit peníze, čas i námahu. Pokud přeci jen zvolíte realitku, doporučuji si nejprve prohlédnout, zda je solidní. Pomůže vám seznam Asociace realitních kanceláří.

Komerční sdělení

-jan-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výhody, které přináší zastřešení bazénu

Výhody, které přináší zastřešení bazénu

Zahradní bazény jsou využitelné nejen v hlavní sezoně, tedy v létě. Díky zastřešení lze bazény využívat i v době, kdy venku nepanuje zrovna ideální počasí.

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

Pronájem bytu v Praze hledají každý rok tisíce lidí. Často jde o pracující, kteří získali v hlavním městě novou práci a nechtějí dojíždět, dále pak také o studenty, kteří se nehodlají spokojit s ubytováním na kolejích, nebo na něj nemají nárok. A poslední skupinou jsou samozřejmě i stálí obyvatelé P…


Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu v Praze je jakousi alternativou pro studenty, kteří hledají levné bydlení při studiích. Byty Praha jsou v některých lokalitách na docela slušné cenové úrovni, takže za pronájem student neplatí o nic více, než kdyby bydlel v pronájmu například v Plzni či Českých Budějovicích.

Prodej a pronájem bytů v Praze s pomocí profesionálních realitních makléřů

Prodej a pronájem bytů v Praze s pomocí profesionálních realitních makléřů

Chystáte se prodat nemovitost, případně máte zájem ji pronajímat. V dnešní době není lehké najít solidního zájemce, který vám zaplatí požadovanou cenu. V případě, že chcete objekt prodat či pronajmout, doporučuji obrátit se na realitní kancelář, v níž pracují profesionálně vyškolení makléři. Pokud s…
Odkazy