verze pro tisk

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

27. červen 2013

Pronájem bytu v Praze hledají každý rok tisíce lidí. Často jde o pracující, kteří získali v hlavním městě novou práci a nechtějí dojíždět, dále pak také o studenty, kteří se nehodlají spokojit s ubytováním na kolejích, nebo na něj nemají nárok.

Pronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelůmPronájem bytu v Praze? Pozor na zbytečné provize zprostředkovatelům

A poslední skupinou jsou samozřejmě i stálí obyvatelé Prahy, kteří nemají vlastní bydlení a pronájem bytu je jejich jedinou volbou. Samotný pronájem bytů v Praze je celkem drahý, mnozí z nás navíc platí zbytečně i za jejich zprostředkování.

Nejlepším řešením je pronájem přímo od majitele

Pakliže hledáte klidné bydlení v centru Prahy, které byste si na nějaký čas pronajali, je ideální, pokud získáte kontakt přímo na majitele nemovitosti, který byt pronajímá, případně dáte přednost společnosti, která nepožaduje žádné nebo jen minimální provize.

Provize mohou dosahovat závratných výší

Mnohé české realitní kanceláře využívají ( či lépe řečeno zneužívají) svého postavení a potřeby zájemců, kteří chtějí rychle sehnat nové bydlení. Výsledkem pak je, že člověk jim pak zaplatí za zprostředkování vysokou provizi, která se někdy může pohybovat až v řádu desetitisíců korun. Pronájem bytu v Praze se pak hned na úvod řádně prodraží.

Jaké je tedy doporučení? Najděte si společnost, která nabízí pronájem bytů v Praze přímo a nepožaduje žádnou provizi. Několik takových zcela jistě funguje, případné provize si pak berou od majitele nemovitosti, nikoliv od vás jako potencionálních nájemníků.

Na co dalšího si dávat pozor před tím, než podepíšete smlouvu o pronájmu

Při výběru nového bytu k pronájmu kromě provize určitě hleďte na samotnou cenu pronájmu. Ta by se měla odvozovat od velikosti bytu, atraktivity lokality.

Důležité je si také předem zjistit, jak je byt k pronájmu zařízený a vybavený, jak funguje správa domu, úklid společných prostor apod. Opomenutí těchto aspektů vás pak může nepříjemně překvapit poté, co se do nového bytu nastěhujete.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Prodej a pronájem bytů v Praze s pomocí profesionálních realitních makléřů

Prodej a pronájem bytů v Praze s pomocí profesionálních realitních makléřů

Chystáte se prodat nemovitost, případně máte zájem ji pronajímat. V dnešní době není lehké najít solidního zájemce, který vám zaplatí požadovanou cenu. V případě, že chcete objekt prodat či pronajmout, doporučuji obrátit se na realitní kancelář, v níž pracují profesionálně vyškolení makléři. Pokud s…

Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska nájemce

Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska nájemce

Pronájem bytu nebo jiné nemovitosti dává nájemci právo užívat byt. Také však přináší několik povinností, které každý nájemce musí bezpodmínečně plnit, jinak může dostat výpověď z nájmu.


Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska pronajímatele

Pronájem nemovitosti: Na co si dát pozor z hlediska pronajímatele

Pronájem nemovitostí patří k tradičním způsobům, jak získat bydlení. Nájemci i pronajímateli v souvislosti s podpisem nájemní smlouvy vznikají různá práva a povinnosti, které přímo stanovuje zákon, konkrétně Obchodní zákoník. Pronajímatel, který se rozhodně svoji nemovitost na základě smlouvy přenec…

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu je dobrou alternativou ke studentským kolejím

Pronájem bytu v Praze je jakousi alternativou pro studenty, kteří hledají levné bydlení při studiích. Byty Praha jsou v některých lokalitách na docela slušné cenové úrovni, takže za pronájem student neplatí o nic více, než kdyby bydlel v pronájmu například v Plzni či Českých Budějovicích.
Odkazy