verze pro tisk

Životnost starších panelových domů lze prodloužit jejich kompletní revitalizací

16. leden 2015

Bytová družstva i soukromí majitelé dnes hojně řeší jeden velký problém. Blíží se totiž doba, kdy panelové domy v jejich vlastnictví dosáhnou své hranice. Je zde prakticky jediné řešení, jak ji prodloužit. Investovat do jejich revitalizace.

Životnost starších panelových domů lze prodloužit jejich kompletní revitalizacíŽivotnost starších panelových domů lze prodloužit jejich kompletní revitalizací

Revitalizací dosáhnete prodloužení životnost o desítky let

Revitalizace panelových domů, které byly vystavěny hlavně v sedmdesátých letech minulého století, je až na výjimky zcela nezbytná. Mnohé z nich jsou totiž již v nevyhovujícím stavu a hrozí, že by za pár let už byly neobyvatelné.

Jako majitelé bytu ve starém panelovém domě, který dosud neprošel revitalizací, určitě nejlépe víte, v čem spočívají hlavní problémy. Jde o to, že dům není kvalitně zateplený, což snižuje komfort bydlení a dochází ke značným tepelným ztrátám. To logicky znamená zvýšené náklady na provoz vaší domácnosti. Ve špatném stavu jsou ale nejen obvodové zdi, ale také střechy, okna a dveře, případně i vnitřní vybavení nemovitostí.

Dojde ke zvýšení komfortu bydlení a snížení nákladů na provoz nemovitosti

Obnovu paneláku je nejlepší vyřešit komplexně. Jde sice o poměrně nákladnou investici, ale je třeba zdůraznit, že se díky ní může prodloužit životnost nemovitosti až o desítky let. Vede navíc k zajištění lepšího komfortu bydlení a snížení nákladů na běžný provoz bytů.

Revitalizace domů na klíč

Zateplování fasád, výměnu oken či izolaci střechy panelových domů vám provede společnost JUMAR s.r.o. Ta se revitalizací panelových domů zabývá už od roku 1999. Během let renovovala již stovky objektů po celé zemi. Jejich služeb využívají nejen soukromí vlastníci objektů, ale také bytová družstva a společenství vlastníků.

Investice do revitalizace panelového domu se zcela jistě vyplatí. Je důležité a výhodné ji provést komplexně, tedy naráz. Vyjde to koneckonců i levněji, než kdybyste provedli například jen zateplení fasády a teprve až po několika letech izolaci střechy a výměnu oken. To vám potvrdí snad každý odborník, který se této problematice věnuje. Firma JUMAR s.r.o. Vám připraví kvalitní návrh, který zohlední aktuální stav vaší nemovitosti a kroky, které je potřeba vykonat k prodloužení její životnosti a zatraktivnění domu.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kompletní zastřešení domu na klíč vyjde mnohdy levněji

Kompletní zastřešení domu na klíč vyjde mnohdy levněji

Při rekonstrukci střechy, případně stavby zcela nového zastřešení domu, budete jistě počítat každou korunu. Mnozí majitelé nemovitostí mají pocit, že realizace střechy na klíč je poměrně drahá a je lepší si na jednotlivé práce najmout vždy novou firmu. Opak je však většinou pravdou.

Typy zahradních bazénů dle materiálů, z nichž je vytvořena jejich konstrukce

Typy zahradních bazénů dle materiálů, z nichž je vytvořena jejich konstrukce

Zahradní bazény mají v České republice mimořádnou popularitu. Uvádí se, že v průměru na počet obyvatel je v tuzemsku větší hustota venkovních bazénů nežli v západních zemích, kde mají tyto zahradní stavby mnohem větší tradici. Je to dáno zejména příznivými cenami, které nastavily zdejší prodejci. Ba…


Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Na nadarmo se říká, že na zahradu patří dřevo. Pakliže by prostor před domem byl jen betonovým prostranstvím, asi nikdo by zde nechtěl trávit svůj volný čas. V případě, že však dům obohatí venkovní dřevěné terasy, altány či pergoly, hned zahrada vypadá mnohem přirozeněji a zároveň také útulněji.

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

Součástí mnoha rodinných domů jsou také garáže pro osobní automobily. Mít vlastní garáž je jistě samo o sobě velmi příjemné, se svým vozidlem můžete zajet až domů, není třeba chodit někdy až stovky metrů od místa parkování. K tomu, aby vaše garáž byla dobře zabezpečena, je ale zapotřebí mít v objekt…
Odkazy