verze pro tisk

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM jsou určeny pro opakované použití na stavbě

1. listopad 2011

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM, které jsou potaženy speciální fólií, umožňují zjednodušit a zlevnit výstavbu. Díky potažení speciální fólií je lze použít opakovaně, takže není nutné řešit po každé dokončené stavbě jejich likvidaci. Spolu s tím nabízejí i velmi příznivou cenu.

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM jsou určeny pro opakované použití na stavběBednicí desky KRONOSPAN PROFORM jsou určeny pro opakované použití na stavbě

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM najdou široké uplatnění v široké škále bednicích systémů. Využít je lze například při bednění stropních konstrukcí, bednění stropních věnců či základovém bednění. Hodí se i při výrobě bednicích forem nebo při drobných betonářských pracích. Ocení je i ti, kteří plánují realizaci pohledového betonu. Díky odolnému a dokonale hladkému povrchu tvořenému speciální fólii totiž umožňují vznik naprosto hladké plochy, kterou nenarušuje struktura obtisknutá z klasického prkenného bednění nebo bednění ze surových (neopláštěných) třískových či OSB desek.

Fólie s fenolickou pryskyřicí

Základ desek KRONOSPAN PROFORM tvoří dřevotřísková deska typu P3 dle EN 312 se zvýšenou odolností proti působení vlhkosti. Deska je oboustranně potažena speciální fólií naimpregnovanou fenolickou pryskyřicí. Hrany desky chrání nátěr vodovzdorným polyuretan-akrylátem.

Jednoduchá aplikace i údržba

Desky lze řezat stejně jako desky z masivního dřeva. V případě přířezů desek je nutné vždy natřít řezné hrany nátěrem na bázi PUR-akrylátové disperze, aby se zabránilo pronikání vody do desky při aplikaci betonové směsi. Pro zvýšení jejich životnosti je nutné zatírat i veškeré otvory po spojovacích prostředcích, stejně je potřebné ošetřit i veškeré vzniklé škrábance a poškození. Kvůli zajištění jednoduchého čištění je nutné desky před každým použitím ochránit vhodným separačním prostředkem, například betonářským olejem.

Hospodárná alternativa a opakované použití

Bednicí desky KRONOSPAN PROFORM představují hospodárnou alternativu vůči podstatně dražším bednicím překližkám a jiným vícevrstvým deskám. Umožňují vícenásobné použití a jsou odolné vůči vlhkosti z betonové směsi. Jednoduše se s nimi manipuluje, snadno se opracovávají a kotví. Jejich antiadhezivní povrch se snadno udržuje i čistí. Po ukončení životnosti lze desky jednoduše recyklovat.

Desky KRONOSPAN PROFORM jsou k dispozici za cenu cca 300 Kč/m2 včetně DPH. Délka jejich životnosti závisí na způsobu zacházení s nimi a jejich údržbě – olejování, čištění povrchu a zatírání hran.

Více informací naleznete na www.kronospan.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Použití a výhody sádrokartonových desek

Použití a výhody sádrokartonových desek

Při stavbě domu či rekonstrukci bytového jádra se dnes velmi často používají sádrokartonové desky. Je hned několik důvodů, proč bychom tento materiál měli při stavebních úpravách zvolit.

Podmínky použití

V případě, že jste navštívili naše webové stránky, dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že stránky s tímto odkazem obsahují reklamu AdSense od společnosti Google Inc., která může sbírat informace o všech stránkách, které jste navštívili (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní…


Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

Ocel je důležitým materiálem při stavbě domu

Při stavbě domu se jako jeden z hlavních materiálů již dlouhá léta používá ocel. Tento velmi odolný materiál se hodí jak při budování konstrukcí domu, tak i jako doplněk ve formě například různých plechů, výztuží a tyčí.

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Chemická kotva a její využití při stavbě domů

Na stavbách musejí pracovníci často řešit problém, jak k sobě co nejpevněji připevnit dva různé materiály. Pakliže má být spoj těchto materiálů skutečně kvalitní a dostatečně pevný tak, aby vydržel i velkou zátěž, musí se použít speciální materiály.jedním z nejčastěji využívaných je chemická kotva.
Odkazy