verze pro tisk

Brusné a řezací kotouče pro brusky

17. červenec 2012

Praktickým ručním nářadím, které běžně využívají domácí kutilové, hobbíci i profesionálové v dílnách, patří brusky. Nejčastěji se přitom jedná o úhlové brusky, které se používají na rozbrušování tvrdých materiálů. Proto se jim také někdy obecně říká rozbrušovačky. Kromě úhlových brusek však existují i mnohé další druhy - pásové brusky, přímé brusky, vibrační brusky atd.

foto: cbn.czfoto: cbn.cz

Brusné kotouče do úhlových brusek

Aby úhlové brusky pracovaly s dostatečnou efektivitou, přesností a rychlostí, je nutné, abychom v nich používali kvalitní brusné kotouče. Brusnými kotouči se rozumí prvky, které se upevňují do brusky. Právě brusné kotouče pak provádějí potřebné úpravy na materiálu. V současné době se brusné kotouče dají pořídit v mnoha variantách. Existují specializované brusné kotouče na kov, nerez, beton či hliníkové materiály. Dají se pořídit i univerzální brusné kotouče. Vždy je však zapotřebí, abychom do brusky pořídili řezací brusné kotouče, které budou mít správný průměr a vhodný vnitřní upínací prostor.

Řezné kotouče

Kromě brusných kotoučů, které slouží jen k broušení materiálů, se do brusek upínají také klasické řezací kotouče, které se používají pro řezání tvrdých materiálů- oceli, nerezových plechů apod. Kromě brusek se řezací kotouče vyrábějí také pro stacionární pily. V případě řezných kotoučů platí, že bychom je nikdy neměli používat k broušení materiálu.

Diamantové kotouče

Na velmi tvrdé povrchy, u nichž je potřeba zvláštního způsobu opracovávání, se používají speciální diamantové kotouče. Jimi lze řezat například beton, asfalt či dlaždice. Diamantové kotouče jsou velmi odolné.

Ruční nářadí a doplňky pro něj lze zakoupit v internetovém obchodě cbn.cz. Zde najdete krom jiného také brusné a řezací kotouče, a to včetně kvalitních diamantových kotoučů. Všechny druhy kotoučů do brusek jsou nabízeny v několika rozměrech.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pásové brusky a brusné pásy

Pásové brusky a brusné pásy

Pokud jste manuálně zruční a doma si rádi vyrábíte věci sami, nebo jste zaměstnáni v nějakém oboru, při němž je potřeba pracovat s kovy, plastem či dřevem, pak jste již jistě narazili na pojem pásová bruska. Jedná se o velmi šikovný stroj, který dokáže tyto tvrdé materiály skvěle a rychle obrousit.

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

Nejen v profesionálních dílnách, ale i v běžné domácnosti se čas od času hodí akumulátorové či elektrické nářadí, které poslouží při různých drobných i větších opravách či při rekonstrukci a stavbě domu.


Pásové pily Bomar

Pásové pily Bomar

Pásové pily lze v dnešní době koupit i v internetovém obchodě. Lze říci, že nákup takové pily je velmi jednoduchý. Těžší je vybrat si kvalitní výrobek, tak aby dobře sloužit po mnohá léta.

Řezání trubek pomocí pásových pil

Řezání trubek pomocí pásových pil

Domácí kutilové si často ve své dílničce či garáži vyrábějí různý nábytek či doplňky do domácnosti, stejně tak zde provádějí drobné úpravy na stavbě domu. Někdy přitom pracují také s kovy. Jejich opracování a úprava je však poměrně náročná, neboť se jedná o velmi tvrdé materiály, které nelze jen tak…
Odkazy