verze pro tisk

Co tvoří komínový systém

18. březen 2011

Komínový systém pro každý dům

Co tvoří komínový systémCo tvoří komínový systém

Stavíte nový rodinný domek? Nebo jste koupili starší, a teď vás čeká jeho zvelebování? Pak zajisté přijdou na řadu i otázky týkající se komínu. Komín je jedou z nejdůležitějších součástí vašeho domu, takže jeho výběr nepodceňujte.

Jeho hlavním úkolem je bezpečně zajistit odvod spalin do ovzduší, kde se poté rozptýlí. Je tedy nutné vybírat skutečně kvalitní komín včetně komínové stříšky. Přece jen ho nepořizujete na krátkou dobu.

Komín nebo komínový systém

Jaký je vlastně rozdíl mezi komíny a komínovým systémem? Komín (individuální) je postaven z dílů pocházejících od několika výrobců. Za jeho správné postavení a bezpečnost zodpovídá jeho stavitel.

Oproti tomu komínový systém je stavba, jejíž jednotlivé součásti (komínové roury, kouřovody, komínové nástavce a další) jsou navzájem kompatibilní a pocházejí od jednoho výrobce. Ten pak také za něj přebírá zodpovědnost. Díky použitým materiálům, jednoduché montáži a údržbě patří komínové systémy k nejbezpečnějším způsobům odvodu spalin.

Co tvoří komínový systém

Komínový systém tvoří mnoho součástí. Základem je komínový plášť. Ten dnes může být jak cihlový, keramický, tak například z nerezové oceli. Dále se komínové systémy skládají z komínové roury (vložky). Je důležité, aby byla opravdu kvalitní, potom má téměř neomezenou životnost. Komínová roura slouží k vytvoření průduchu a tudy odchází spaliny. Třetí součástí je izolační vrstva.

Ke komínovému systému patří kouřovody. Vyrábí se z oceli a mají různou délku i průměr. Pro správný tah je lepší použít spíše kratší kouřovod, než delší. Správné zapojení kouřovodu je trochu věda, proto se do toho raději nepouštějte sami, nebo alespoň s návodem.

Komínové nástavce a komínová stříška

Komínové nástavce dokáží snížit náklady na vytápění. Fungují jednoduše. Bez nich teplo odchází volně komínem do ovzduší. Komínový nástavec dokáže teplo udržet déle v kotli, čímž spotřebujete méně paliva. Navíc jeho použití snižuje o více než 40% emise, které vypouštíme do vzduchu. Je prokázáno, že komínové nástavce také prodlužují životnost komínových vložek, a dalších komínových součástí.

Komínová stříška ukončuje komín. Slouží zejména k zabránění zatékaní vody při dešti a sněžení. Také ochrání komín před pádem cizích předmětů. Komínová stříška se vyrábí z mnoha materiálů. Kromě praktické funkce má také funkci dekorační.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Komínový systém s ocelovou elegancí

TZ: Komínový systém s ocelovou elegancí

Schiedel Permeter představuje elegantní a kvalitní řešení, jak pořídit komín ke stávajícímu bydlení. Uplatní se pochopitelně i v novostavbě. Hodí se pro všechny typy paliv i spotřebičů. Tento moderní komínový systém s vnitřní nerezovou vložkou, tepelnou izolací a pláštěm z komaxitované pozinkované o…

TZ: Komínový systém s broušenými tvárnicemi urychlí a zpřesní výstavbu

TZ: Komínový systém s broušenými tvárnicemi urychlí a zpřesní výstavbu

Komín Uni Advanced s tenkostěnnou keramickou vložkou, který na jaře představila společnost Schiedel, vstupuje v říjnu na trh v inovované podobě. V třísložkovém komínovém systému Schiedel Uni Advanced budou od podzimu namísto klasických tvárnic nově využity tvárnice broušené, jež se budou spojovat na…


Komínový sortiment v internetovém obchodě

Komínový sortiment v internetovém obchodě

I moderní dům může k vytápění využívat například krby. Pokud však máme v domě krb, je nezbytné mít také zajištěn kvalitní odvod všech zplodin z něj, a to přes komín.

TZ: Hafix- hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády

TZ: Hafix- hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády

Provětrávané fasády už nejsou jen doménou velkých staveb, ale získávají si oblibu i mezi majiteli rodinných domů. Přerovská divize Hafix z rodiny Visimpex vyvinula pro odvětrávané fasády fasádní rošt, který zrychluje montáž, řeší roztažnost materiálu a zajišťuje prakticky neomezenou životnost fasády…
Odkazy