verze pro tisk

Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

24. květen 2013

Přírodní materiály jsou v poslední době opět velmi vyhledávané. Majitelé domácností na nich oceňují zejména to, že mají pěkný vzhled, zároveň se dobře udržují a mají dlouhou životnost. Dřevo je příjemným materiálem, z něhož se dá vyrobit nejen nábytek a různé doplňky do bytu, ale také kvalitní podlahy.

foto: htparket.czfoto: htparket.cz

Dlouhá životnost

Dřevěné podlahy mají oproti jiným typům podlah několik zásadních předností. V porovnání například s laminátem vydrží mnohem déle, jejich životnost se obvykle pohybuje v řádech desítek let. Je samozřejmě nezbytné aby dřevěné podlahové krytiny byly řádně ošetřené lakem či různými impregnacemi. Tím tak dosáhnete toho, že podlahy budou i po dlouhé době vypadat neustále jako nové, neopotřebované.

Odolný a dobře izolující materiál

Dřevěné podlahové krytiny jsou výborným řešením také z hlediska pružnosti materiálu. Dřevěná podlaha dokáže výborně tlumit nárazy. Zároveň působí i jako vynikající zvukový izolant. Při chůzi po dřevěné podlaze tak nevznikají žádné velké ruchy, což lze oceníte nejen vy, ale i sousedé, které bydlí pod vámi.

Snadná údržba

Dřevěné podlahy přirozeně hřejí. Oproti jiným typům podlahových krytin dřevo nepůsobí tak chladně, po dřevěné podlaze tak bez problémů můžete chodit naboso, aniž byste od nohou pociťovali chlad.

Dřevěné podlahy se snadno udržují v čistotě. K jejich umývání stačí obyčejná teplá voda, často není zapotřebí ( a ani se příliš nedoporučuje) využívat chemické přípravky. Když už, tak pouze neagresivní, které dřevěný materiál nepoškodí.

V neposlední řadě lze zmínit i to, že dřevěné podlahy jsou vhodné i z hygienického hlediska, což právě souvisí s jejich snadnou údržbou a omyvatelností povrchu. V podlaze se nezabydlují mikroby a škůdci, kteří mají negativní vliv na lidské zdraví.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

S přicházejícím jarním obdobím by se většina z nás nejraději obklopila rozkvétající přírodou kromě venkovního prostředí i v pohodlí domova. Možné to je díky dřevěným podlahám, které vnášejí do interiérů jedinečnou atmosféru. Zároveň jsou ideální volbou pro zútulnění a navození pocitu tepla. V dnešní…

Venkovní dřevěné terasy před dům

Venkovní dřevěné terasy před dům

Není nad to, když se za pěkného počasí můžeme v klidu posadit na terasu našeho domu, dát si drink a v klidu se slunit. Terasy u domu jsou, podobně jako většina teras před restauracemi, nejčastěji vyráběny ze dřeva. Je přitom potřeba používat kvalitní a trvanlivé dřevo, které bude zároveň dostatečně …


Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Venkovní dřevěné terasy a jejich údržba

Na nadarmo se říká, že na zahradu patří dřevo. Pakliže by prostor před domem byl jen betonovým prostranstvím, asi nikdo by zde nechtěl trávit svůj volný čas. V případě, že však dům obohatí venkovní dřevěné terasy, altány či pergoly, hned zahrada vypadá mnohem přirozeněji a zároveň také útulněji.

Dřevěné postele jsou pro kvalitní spánek přímo ideální

Dřevěné postele jsou pro kvalitní spánek přímo ideální

Přírodní materiály se hodí opravdu do každého domu. Produkty ze dřeva jsou skvělé zejména do kuchyně či ložnice. Právě v ložnici najde dřevěný nábytek největší uplatnění a nutno říci, že je pro moderní bydlení dost možná i nejlepší volbou. Platí to hlavně pro postele.
Odkazy